in , , , ,

Третій рейх знайшов свого читача

У Росії зросли продажі книг з історії нацистської Німеччини
З початку часткової мобілізації в Росії видавці спостерігають спад продажів книг у цілому, але різке зростання інтересу росіян до літератури про Другу світову війну та гітлерівську Німеччину. Наприклад, продаж книги Ніколаса Старгардта «Мобілізована нація. Німеччина 1939–1945» про те, як пересічні громадяни Третього рейху сприймали події тих років, виросли вп’ятеро в «Читай-городі» та в 17 разів — у «ЛітРес».

За даними книготорговельної мережі «Читай-місто», з якими ознайомилося Ъ, у сегменті літератури про Другу світову війну з 21 вересня спостерігається зростання продажів у штуках на 20%. Найбільш різка динаміка — книга «Мобілізована нація. Німеччина 1939-1945» Ніколаса Старгардта (книга про те, як німці сприймали Другу світову війну,— дослідження щоденників та особистого листування громадян Третього рейху), каже представник мережі. З 21 вересня по 4 жовтня, за його словами, продаж книги зріс на 405% порівняно з 7–20 вересня. Також серед бестселерів – «Мемуари під грифом “таємно”» Павла Судоплатова, «Перемога у таємній війні. 1941-1945 роки» Миколи Нікуліна, «Хроніка таємної війни та дипломатії. 1938-1941 роки» Павла Судоплатова.

У видавництві «Бомбора» фіксують зростання продажів книги Джулії Бойд «Записки із Третього рейху. Життя напередодні війни очима звичайних туристів», – каже представник видавництва, не уточнюючи цифр. Продаж книги збільшився ще в лютому, а після 21 вересня виник новий сплеск інтересу, зазначають у «Бомборі».

Зростання попиту на книги з історії Другої світової війни, а також періодів безпосередньо до і після неї позначилося ще після 24 лютого і зберігається, зазначив гендиректор видавництва «Альпіна» Олексій Ільїн.
Книга Еріка Ларсона “У саду чудовиськ” про гітлерівську Німеччину середини 1930-х років – один з бестселерів видавництва, також “прекрасно продається” “Історія Другої світової війни” Вінстона Черчілля, уточнив він.
У ГК «ЛітРес» (об’єднує сервіси «ЛітРес», MyBook та ін.) кажуть, що не спостерігають загалом зростання продажів книг про Другу світову війну, але в період з 21 вересня зафіксували зростання попиту на окремі твори: наприклад, у 17 разів зросли продажі вже згаданої книги Ніколаса Старгардта. Загалом видавці спостерігають загальний спад продажів. «Після 21 вересня числа кінцевий продаж просіли на 20%, і тепер йде повільне відновлення, зараз падіння становить 5%», — пояснює засновник «Ексмо-АСТ» Олег Новіков. Сильне зниження було відзначено лише 21 та 22 вересня, зараз в онлайні його немає, уточнюють в Альпіні.
Окрім книг про Другу світову, відновленню допомагають й інші категорії, визнають видавці.
В «Ексмо-АСТ» бачать зростання попиту на навчальні посібники з розвитку дитини та підготовки до школи, а також книги Нобелівської премії з літератури письменниці Анні Ерно. У «Бомборі» говорять про зростання продажів напряму «Хоббі та рукоділля» вдвічі порівняно з минулим роком, книг психолога Ольги Приймаченко «До себе ніжно» та колод карток Таро. У «Альпіні» зазначають, що у вересні на 40% зріс продаж книги Віктора Франкла «Сказати життя “так”» (книга про психологію перебування в концтаборі, що стала популярною після 24 лютого). У «ЛітРесі» продаж книги «Вибір. Про свободу та внутрішню силу людини» Едіт Єви Егер виросли на 50%, книг Віктора Франкла – на 279%, Еріха Марії Ремарка – на 27%.
Паперові книги дорожчають і гірше продаються
Люди потребують пояснення того, що відбувається з нашою країною, каже літературний критик Галина Юзефович, і оскільки сучасні російські медіа «не можуть запропонувати вичерпне, ясне, концептуальне пояснення», люди звертаються до літератури. «Література, яка б фіксувала безпосередньо події актуального моменту, ще не написана і не буде написана довго,— додає вона.— Тому інтуїтивно люди шукають історичні епохи, досвід яких здається їм корелюючим».
Пані Юзефович зазначає, що після початку міграції з Росії люди почали читати та перечитувати книги емігрантів першої хвилі: «Так само хтось шукає пояснення того, що відбувається в книгах про Другу світову війну, або про нацистську Німеччину, або про сталінську Росію. Люди намагаються шукати там, де можна знайти переконливу метафору чи алегорію, яка щось дозволить зрозуміти про сьогоднішній день».

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Генеральна асамблея ООН готується до історично значущого голосування: Україна та її західні партнери винесли на розгляд цього органу проект резолюції з різким засудженням рішення Росії щодо приєднання ЛНР та ДНР, а також Запорізької та Херсонської областей

Нобелівську премію з економіки присуджено дослідникам суспільної ролі банків