in ,

У 2024 році система нарахування пенсій стане бальною: хто може розраховувати на підвищення

У 2024 році в Україні проведуть індексацію пенсійних виплат. При цьому зміниться система нарахування пенсій — вона стане бальною. Підвищення пенсій очікуємо в січні, березні та липні.

Як передає NV, принципи проведення індексації пенсій в 2024 році пояснила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович:

  • Пенсії перерахують«практично всім громадянам», які вийшли на пенсію пізніше ніж через три роки з моменту реформи. Тому що за останні три роки пенсії більш-менш відповідали ринковій вартості. А от усе, що було до того, було нараховано за заниженими коефіцієнтами, які менші за реальну вартість.
  • Бальна система нівелює розбіжності в пенсійних виплатах за однаковий страховий стажу людей, які набули пенсійного віку в різні періоди. Новий розрахунок передбачає, що за кожен місяць, коли людина сплачувала страховий внесок або працювала, буде вирахувано співвідношення її заробітної плати і середньої, яка була на той місяць у той рік. Якщо ми отримаємо суму на рівні середньої зарплати, за це людині буде нараховано 10 балів. Якщо більше, то 11−12 балів, тобто пропорційно. Або, навпаки, менше.
  • Підсумкова кількість балів буде унікальною для кожного громадянина України. Це забезпечить можливість щорічно оцінювати та порівнювати цей показник із середньою заробітною платою в певному році та відповідно індексувати пенсію.
  • Суттєво проіндексувати виплати наступного року не вдасться, тому що на це потрібно близько 300 млрд грн, а держава виділила всього 100 млрд грн. Тож акцент будуть робити на тих особах, які отримують найменші виплати (близько 60% пенсіонерів).

Як будуть підвищувати пенсії в 2024 році

У 2024 році в Україні перерахунок пенсій відбудеться у три етапи — у січні, березні та липні:

  • у січні 2024 року— виплати підвищать тим, хто отримує мінімальну і максимальну пенсію;
  • у січні та липні 2024 року— перерахують пенсію тим, хто отримує мінімальну пенсію в 65 років із повним страховим стажем, тобто, це чоловіки, які мають 35 років стажу, і жінки зі стажем 30 років;
  • у березні 2024 року— пенсії підвищать усім, чиї пенсії мають індексувати за планом.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВАКС відправив за грати ще одного суддю Київського апеляційного суду з альтернативою застави

У МОЗ надали поради, як ефективно скинути зайву вагу без шкоди для здоров’я