in , ,

У Києві забудовник здає в оренду квартири з правом викупу до 10 років: наскільки це вигідно

У Києві КП «Фінансова компанія «Житло-інвест» запустила програму оренди квартир з правом викупу строком до десяти років «Domivka+. Орендуй та купуй».

Кожен охочий може взяти участь у програмі. Для учасників бойових дій та їхніх сімей, а також внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на квартирному обліку в Києві (облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов), орендна плата буде вдвічі меншою.

Для оренди з можливістю викупу пропонують уже збудовані та введені в експлуатацію квартири. Їхня оцінкова ринкова вартість залишатиметься незмінною протягом усього часу дії договору та фіксованою у гривнях. Ціну житла ділитимуть на період дії договору: суму орендар має сплачувати щомісячно.

Крім цього, за програмою учасник щомісячно має сплачувати орендну плату й комунальні платежі. Одноразово треба також сплатити накопичувальний платіж за перший та останній місяці, а також резерв непередбачених витрат (3%). Щорічно – страховий платіж.

На сайті забудовника вказується, що квартира у стані – заходь і живи. Тільки потрібно занести речі та розмістити меблі.

Настільки це вигідно, – питання спірне. Адже, за приблизними підрахунками, переплата виходить дуже суттєва. Наприклад, оренда та обов’язкові платежі за двокімнатну квартиру за десять років дають переплату приблизно 1,5 млн гривень. А щомісячна плата загалом складає в середньому 50 тис. гривень. Що далеко не кожному по кишені.

Нагадуємо, у грудні 2022 року стартувала програма «єОселя», яка пропонує кредит на купівлю житла за ставкою 3–7% річних.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Война: анализ Тома Купера…

Шокуюча мобілізація: на Львівщині під час проходження ВЛК столичний науковець порізав собі вени