in , , ,

У Києві відкрили унікальне смартукриття, аналогів якого немає в Україні (фото)

У Києві відкрили перше в Україні смартукриття CLUST SPACE, яке зможе вмістити чимало людей. Унікальне укриття відкрили у Центральній бібліотеці КПІ імені І. Сікорського. Воно розташоване у підвальному приміщенні, де раніше було одне з книгосховищ бібліотеки. Про це повідомили у БФ “Свічадо”.

На зображенні може бути: освітлення

Окрім загального оупен спейсу, в просторі є великі переговорки та кімнати для онлайн-зустрічей, читацькі зали, кафетерій, ігрова зона, душові кабіни та інклюзивні вбиральні. Як укриття, простір може вмістити близько 500 людей. Уся інфраструктура, зокрема вентиляційна система, розрахована на тривале перебування за часів небезпеки.

Будівництво CLUST SPACE тривало близько 5 місяців і коштувало $400 000, оскільки у подібного простору є багато архітектурних вимог. Зокрема — вентиляційна система, яку довелося повністю оновлювати, броньоване скло, акустичні панелі, автономне живлення, безбарʼєрність тощо. Усе це стало можливо реалізувати завдяки підтримці партнерів. Головним донором цього проєкту виступила компанія Freedom Finance Europe.

В Україні відкрили перше смартукриття: як воно виглядає та де знаходиться

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Оголошено дату винесення рішення за позовом України проти Росії

У начальника управління боротьби з наркозлочинністю поліції Києва виявили необгрунтовані статки