in , ,

Оголошено дату винесення рішення за позовом України проти Росії

Міжнародний суд ООН нарешті оголосив дату винесення рішення за позовом України проти Росії. Йдеться про порушення останньою конвенцій про заборону фінансування тероризму й подолання всіх форм расової дискримінації.

Рішення Суду ООН за цим позовом – першим міждержавним позовом, який Україна подала проти Росії ще у 2017 році у зв’язку з агресією в Криму та на Донбасі, – буде оголошене 31 січня.

Нагадаємо, йдеться про справу “Застосування Міжнародної конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції щодо подолання усіх форм расової дискримінації (Україна проти РФ)”.

У цій справі Україна доводить, що Росія порушила відповідні конвенції, озброюючи збройні угруповання своїх маріонеткових “республік” на окупованих територіях Донецької та Луганської областей та своєю політикою щодо неросійських етнічних груп в окупованому Криму.

У квітні 2017 року Суд виніс проміжне рішення, зобов’язавши Росію не обмежувати можливості кримських татар зберігати свої представницькі інституції, включно з Меджлісом, та забезпечити доступність освіти українською мовою.

У листопаді 2019 року Суд відхилив усі аргументи Росії щодо юрисдикції суду та прийнятності справи, що стало повною перемогою України на тому етапі розгляду.

Слухання за цим позовом тривали 6-14 червня 2023 року.

Джерело: https://www.eurointegration.com.ua/news/2024/01/25/7178230/

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні змінилися правила перебування в укриттях

У Києві відкрили унікальне смартукриття, аналогів якого немає в Україні (фото)