in ,

У Молдові все не так просто

Парламент Молдови на засіданні 16 грудня підтримав у другому читанні законопроєкт, згідно з яким російську мову знову можна буде використовувати у спілкуванні з державними органами.

Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє NewsMaker.

Проєкт підтримали Партія соціалістів чинного президента Ігоря Додона, який програв вибори, і популістська “Шор”, які разом мають більшість у парламенті.

Згідно з проєктом закону про функціонування мов, російській мові повертається статус міжнаціонального спілкування.

Це означає, що громадяни отримають право звертатися в органи державної влади російською мовою, а держслужбовці на запит громадян повинні будуть надавати переклад документів російською та відповідати на різні звернення тією мовою, якою вони були написані.

Перед цим у 2018 році Конституційний суд Молдови визнав застарілим закон про функціонування мов ще радянського часу, за яким російська мала статус мови міжнаціонального спілкування.

До цього слід додати інформацію про те, що Парламент Молдови на засіданні 16 грудня схвалив у другому читанні законопроєкт, що скасовує заборону на ретрансляцію у Молдові російських новин.

Проєкт був внесений Партією соціалістів чинного президента Ігоря Додона, який програв вибори. Його підтримали популістська “Шор” і група Pentru Moldova.

Представник останньої Сергій Сирбу заявив, що закон про заборону ретрансляції російських новин від 2017 року застарів і виявився неефективним, а “найнебезпечніша пропаганда – внутрішня пропаганда, фальсифікація та брехня”.

Схвалений законопроєкт скасовує заборону на ретрансляцію у Молдові російських новин та інформаційно-аналітичних програм. Окрім того, він передбачає зниження обов’язкової частки місцевого контенту на приватних  телеканалах з 8 до 6 годин на день, регіональних каналів – з 4 до 3 годин, місцевих – з 2 до 1 годин.

Також проєкт зобов’язує ЗМІ за рішенням суду розкривати свої джерела, якщо це “необхідно для захисту національної безпеки та громадського порядку”.

Згідно з чинним законом, у Молдові не можна транслювати телепрограми з країн, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення (РФ її не ратифікувала).

У першому читанні проєкт пройшов на скандальному засіданні від 3 грудня – тому ж, коли парламент перебрав у президента контроль над спецслужбою, таким чином обмеживши майбутні повноваження обраного президента Маї Санду.

За матеріалами видання “Європейська правда”

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

«Надо лечить судей от боязни оправдательных приговоров» Российский адвокат номер один — о процессе над Ефремовым, заказных делах и будущем

КЦС ВС залишив у силі рішення апеляційного суду про витребування квартири