in

У ВРУ хочуть знову узаконити податкову міліцію

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики пропонує усунути технічну неточність, яка ставить під сумнів роботу податкової міліції. Про це голова комітету Ніна Южаніна повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Комітетом з питань податкової та митної політики на засіданні 7 лютого 2017 року було прийнято рішення виправити технічну неточність про податкову міліцію шляхом внесення відповідної поправки в законопроект № 0940 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)»», — повідомила Н. Южаніна.

На думку глави комітету, негативна реакція на таке рішення може виникнути в тих, хто намагається вирішити особисті проблеми в стосунках з Державною фіскальною службою за рахунок нівелювання роботи податкової міліції.

«Рішення комітету не означає підтримку податкової міліції в нинішньому вигляді, але будь-які дії по її подальшому функціонуванню повинні бути зваженими для того, аби не створювати незручностей добросовісним платникам податків, а недобросовісним — не відкривати нових можливостей для зловживань», — додала Н. Южаніна.

На її переконання юридичних підстав говорити про ліквідацію Податкової міліції з 1 січня 2017 року не було.

У свою чергу міністр фінансів Олександр Данилюк закликав не голосувати за запропонований парламентським комітетом законопроект. «Депутатами податкового комітету Верховної Ради ініційовані зміни, які відновлять податкову міліцію, незважаючи на позицію Мінфіну… Якщо парламент підтримає ці зміни, орган, який роками «тероризував» бізнес, буде знову легітимізований», — написав міністр на своїй сторінці у Facebook . Міністр підкреслив, що днями на нараді під головуванням Прем’єр-міністра була досягнута домовленість із доопрацювання законопроекту Мінфіну про створення фінансової поліції в найкоротші терміни.

«На сьогодні цей репресивний орган уже місяць як знаходиться поза законом. Чи відбувся за цей час розгул фінансової злочинності? Очевидно, що ні. Чому тоді такий поспіх? Можливо, це ще одна спроба зірвати одну з найважливіших реформ для бізнесу?», — сказав О. Данилюк.

Відзначимо, що законопроект № 0940 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)» внесений до порядку денного засідання парламенту 7 лютого. Раніше в ході проходження законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу для поліпшення інвестиційного клімату (закон № 1797-VIII) в кінці 2016 року в Раді була допущена технічна помилка при зміні нумерації пунктів. За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, через цю технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року. Данилюк в такій ситуації закликав до швидкого ухвалення закону про створення фінансової поліції, про який ідеться мова в меморандумі з МВФ.

«У кінці 2016 року через технічну помилку Верховна Рада фактично оголосила податкову міліцію поза законом вже з 1 січня 2017 року. Чи варто виправляти помилку, знову легалізувавши репресивну податкову міліцію? Очевидно, що ні. Потрібно рухатися тільки вперед», — заявив глава Мінфіну.

Міністр уточнив, що розробка й узгодження законопроекту про фінансову поліцію були завершені у вересні 2016 року. Документ передбачає ряд основних принципів, на яких планується створювати фінполіцію: заміна силового підходу аналітичним; скорочення штату до 2,5 тис. осіб (у даний час — 15 тис.); невтручання в роботу чесного бізнесу; оновлення персоналу через прозорий конкурс і незалежну відбіркову комісію, представників силового блоку — не більше 25%; зарплати, які зменшать ризик корупції й дадуть можливість залучити кращі кадри. У свою чергу в ДФС заявила, що Податкова міліція продовжує виконувати свої обов’язки.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ВРП не змогла зупинити повноваження Гречківського

Розкриття злочинів впало до 30 відсотків