in , , ,

У ЗСУ хочуть запровадити гнучку систему меню, яку використовують у країнах НАТО. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков

У ЗСУ хочуть запровадити гнучку систему меню, яку використовують у країнах НАТО, а також розробити різни види меню для захисників України. Про це розповів написав міністр оборони Олексій Резніков у Facebook.

Після інформації у ЗМІ про нібито завищені ціни на продукти для ЗСУ у контрактах Міноборони Олексій Рєзніков взяв участь у засіданнях комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та комітету з питань антикорупційної політики, показав нардепам документи та відповів на їхні запитання.

«Усі мали можливість переконатися, що яєць по 17 грн за штуку в контрактах Міноборони не існує… Я поінформував народних депутатів про угоди з постачальниками та помилки у цих документах, знайдених наприкінці грудня. Було розпочато детальну перевірку, а самі угоди не були зареєстровані у Держказначействі. Тобто юридичну процедуру щодо них було зупинено», — повідомив міністр.

Рєзніков також розповів про звільнення голови відповідного департаменту Міноборони Богдана Хмельницького та про те, що для уточнення окремих цін у контрактах замовили експертизу у Міністерстві юстиції. Цього тижня Міноборони хоче зареєструвати уточнені угоди у Держказначействі.

«Сучасна система харчового забезпечення, яка запроваджена у 2016 році, стала певною революцією, що дозволила покінчити з ЗСУ з радянською практикою харчування. Пригадую, розповідає він,  цю радянську систему харчування ще з часів служби в армії. Радянська система передбачає наявність лише 30 видів продуктів із мінімальними якісно-кількісними характеристиками — „м’ясо“, „птах“ тощо…», — нагадав він.

За словами глави Міноборони, у системі каталогу є вибір із 409 позицій, з яких начпроди військових частин формують раціон для військовослужбовців, що включає 3500 калорій на добу. Це «і крок уперед, і нові ризики», тому що у каталозі сім найменувань однієї курятини, а це передбачає різні ціни.

«Система загалом працює, кількість скарг на якість харчування незначна, хіба відсутність деяких екзотичних фруктів. Навпаки – багато позитивних відгуків. Але це дуже велика дискреція, в якій зловмисники шукають лазівки. Ми повинні закрити їх», – заявив Резніков.

Він також заявив, що Міноборони вже вдалося ліквідувати монополію у сфері забезпечення харчування ЗСУ, а диверсифікація постачальників дозволила успішно пройти 2022 рік. Глава відомства вважає, що тепер потрібно створити правила, «покликані виключити можливість змов та зловживань між представниками бізнесу та начпродами військових частин».
«Рішення я бачу в тому, щоб запровадити у ЗСУ гнучку, але уніфіковану систему меню.

В основі нової системи харчування мають бути не гроші, а одиниці виміру (грам/шт.) та калорії. Це найпоширеніший підхід, що запроваджений у НАТО.

На засіданні антикорупційного комітету міністр озвучив зобов’язання запровадити меню протягом чотирьох-п’яти місяців. Це завдання ми визначили як пріоритетне і намагатимемося вирішити його швидше», — повідомив міністр.

Олексій Рєзніков також зазначив, що потрібно вивчити особливі вимоги до харчування різних видів, пологів та сил ЗСУ. Також відомство планує розробити веганське, халяльне, кошерне меню та пісне меню християнської традиції, щоб захисники України мали вибір.
Він додав, що Міноборони разом із комітетами Ради шукатиме формат, який одночасно збереже чутливу інформацію про ЗСУ, гарантуватиме безпеку постачальників та зробить закупівлі прозорішими.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Німеччина разом з союзниками підтримуватиме Україну військовою технікою, озброєннями, танками зокрема. Про те відправлятиме на війну своїх солдатів не буде. 

ОККУПАНТИ ТРИМАЮТЬ В ПОЛОНІ БІЛЬШ 700 МЕЛІТОПОЛЬЦІВ