in , , ,

Кількість засуджених за ухилення від несення військової служби збільшується

Кількість засуджених за ухилення від несення військової служби збільшується

Майже 1300 українців засудили за ухилення від несення військової служби. Їм винесли умовні та реальні строки, деякі навіть передбачали п’ять років позбавлення волі.

Як зазначили у цифровому сервісі аналізу державних даних “Опендатабот”, загалом за десять років війни судді винесли майже 3,8 тисячі таких вироків.

Вперше кількість покарань за ухилення від військової служби зросла у 2015 році: тоді ухвалили майже 1,6 тисячі судових рішень. Це – найбільший показник за весь час війни.

Судові справи про ухилення від мобілізації

“ОПЕНДАТАБОТ”

Та поступово він знижувався. Зокрема, в 2021-ому зафіксували лише вісім завершених кримінальних проваджень.

Однак із початком повномасштабного вторгнення їхня кількість збільшилась у 20 разів. У 2022 році правоохоронці передали до суду близько 220 кримінальних справ про ухилення від військової служби.

За минулий рік кількість таких справ в Україні зросла вп’ятеро – до 1274. Зокрема, в 60 випадках обвинувачені отримали реальні строки ув’язнення.

Лише за січень 2024 року суд виніс ухилянтам 120 вироків.

Раніше йшлося як в Україні карають ухилянтів. Ухилення від військової служби може тягнути за собою і адміністративну  відповідальність (ст. 210 КУПАП – Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку,  Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, ст. 211 Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності) і кримінальну відповідальність  (ст 335 ККУ – Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу; ст 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період; ст. 336-1. Ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період чи у разі проведення цільової мобілізації; ст 337 Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів).

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

«Ніколи знову? Виклики європейської політики пам’яті про Другу Світову в контексті російсько-української війни»

З 1 липня в Україні подорожчають пальне та алкоголь