in ,

З 1 липня в Україні подорожчають пальне та алкоголь

Кабмін вирішив наблизити українське законодавство до європейського й схвалив законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу. Було прийнято рішення про підвищення акцизів на алкоголь та автомобільне паливо.

Законопроєкт передбачає наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, який становлено в Європейському союзі.

Запропоновано визначити термін “проміжні продукти” як вина та інші зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2% обʼємних одиниць етилового спирту, але менша за 22% обʼємних одиниць етилового спирту.

Передбачено збільшення ставки акцизного податку з 8,42 грн до 12,23 грн за літр – на 3,81 грн для проміжних продуктів.

Також з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року (включно) передбачено графік щорічного збільшення ставок з огляду на загальну різницю між розмірами ставок станом на 1 січня 2028 року й розмірами ставок акцизного податку, погодженого чинним законодавством.

Уряд також схвалив законопроєкт, що спрямований на наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, який діє в Євросоюзі.

Очікуються нові розміри ставок акцизного податку на пальне із врахуванням його мінімального рівня. Запропоновано наступні ставки акцизного податку:

  • бензини – 359 євро за 1000 л,
  • скраплений газ – 277 євро за 1000 л
  • дизельне пальне – 330 євро за 1000 л

Як і у випадку зі спиртними напоями, запроваджується щорічне збільшення ставок з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2027 року включно.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Кількість засуджених за ухилення від несення військової служби збільшується

Мобілізовані засуджені служитимуть у спеціальних підрозділах