in ,

Угода про асоціацію з ЄС виконана на 55 %

В Українському  центр Європейської політики (УЦЄП) представлено дослідження «Україна та Угода про асоціацію: моніторинг виконання 2014 – кінець 2022 року», над яким працювала команда з тридцяти незалежних експертів.

За словами старшого аналітика УЦЄП Дмитра Науменка, за останніми оцінками загальний прогрес у виконанні Угоди оцінений нами у 55 %, і цей показник нижчий за  оцінку урядового офісу (70 %). «Ми оперуємо двома видами прогресу – загальним і досконалим. Щодо так званого «досконалого» прогресу, то ситуація виглядає ще гірше і прирівнюється лише к третині виконаних зобов’язань.

Сіра зона, що включає роботу, яка взагалі ще не починалася, складає 20 % від загального обсягу. В той же час, за два роки вона скоротилася вдвічі», – зазначив аналітик у своєму виступі в Українському кризовому медіа-центрі під час експертної дискусії «Україна на шляху до внутрішнього ринку ЄС в умовах війни – незалежне експертне бачення».

Відмінність від висновків уряду Дмитро Науменко пояснив різними горизонтами оцінки. «Не хочу применшувати жодним чином працю колег з урядового офісу і лінійних міністерств, але якщо говоримо про урядову систему моніторингу, то вона в першу чергу побудована на урядових планах», – пояснив представник УЦЄП.

У представленому дослідженні відображено і секторальний прогрес. Найбільш досконало, на думку експертів, виконані зобов’язання у діяльності компаній (61,5 %) і державних закупівлях (58,8%). Найгірше становище склалося у секторах інтелектуальної власності і освіті.

Учасники заходу обговорили ще одне дослідження «Інтеграція України до внутрішнього ринку ЄС в умовах війни: виклики та можливості». Коментуючи обидва експертні звіти, керівник відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Альберто Фернандес Дієз підкреслив, що Україна вже може бачити переваги виходу на внутрішній ринок Євросоюзу. В Угоді є кілька положень, які дозволять Україні одержати користь від цього. «Щодо самого вступу, то це більше політичний процес. Він заснований на регулятивних моментах. На різних секторальних зустрічах ЄС обговорює з Україною, яким чином це покращити. І це перший рік, коли Україна включатимуть до Звіту ЄС, який зазвичай видається у жовтні. Там буде зазначено, чого Україна досягла по різних статтях вступу, і це буде переглядатися», – відмітив Альберто Фернандес Дієз. Він не готовий сказати, яким буде кінцевий результат.

Єврокомісія надасть певні рекомендації. Далі це має оцінюватися державами-членами.

Що стосується Угоди про асоціацію, то зі слів спікера, залученість у цей процес і зусилля, які докладаються, дозволяють назвати роботу України сталою. В дискусії також взяла участь Олена Вінтоняк, народна депутатка України, член Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом, голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами-членами ЄС.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/ugoda-pro-asotsiatsiyu-z-yes-vykonana-na-55-nezalezhne-doslidzhennya

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Організація суспільно корисних робіт під час воєнного стану. До них залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема, внутрішньо переміщені

Ізраїль відділився від диверсій