in ,

Україна погіршила свій рейтинг в Індексі сприйняття корупції

Оцінка України складається з 9 різних досліджень: 3 показали незначне зростання, 3 — нульову динаміку, а ще 3 — зниження. Найбільший мінус — це 13 пунктів у дослідженні Global Insight Country Risk Ratings. Це дослідження демонструє ризик зіткнутися з хабарництвом чи іншими проявами корупції при веденні бізнесу: від отримання великих контрактів до повсякденної роботи.

З 2017 року в Україні фактично згортався процес реформ і боротьби з корупцією, звертає увагу Transparency International Ukraine. Влада намагалася обмежити незалежність антикорупційних органів і затягувала запуск Вищого антикорупційного суду. Також звертається увага на політичну заангажованість НАЗК, провальну судову реформу та відсутність суттєвих змін в органах правопорядку.

Нова правляча еліта на чолі з президентом Володимиром Зеленським фактично отримала владу у серпні 2019 року, тому результати їхньої роботи відобразяться у наступному Індексі.

Поруч з Україною у рейтингу опинилися Киргизстан, Азербайджан та Джибуті. Серед сусідніх країн Україна випереджає Росію (28 балів, 137 місце). Лідери серед сусідів держав — Польща (58 балів, 41 місце) та Словаччина (50 балів, 59 місце). Білорусь набрала +1 бал і тепер має 45 пунктів (66 місце). Також у 2019 році зниження Індексу відбулося у Румунії — мінус 3 бали, Угорщини — на 2, і Молдови — на 1.

Дидери Індексу сприйняття корупції-2019 — Нова Зеландія та Данія (по 87 балів).

У кінці списку знаходяться держави із нестабільною політичною ситуацією та військовими конфліктами: Сомалі (9), Південний Судан (12) і Сирія (13).

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Господарський кодекс потребує доопрацювання, але не скасування

Революція Гідності є одним з ключових моментів українського державотворення, – проект заяви ВРУ