in , ,

Україна повинна сплатити по 4,5 тисячі євро за порушення прав виборців

Україна повинна сплатити по 4,5 тисячі євро за порушення прав виборців
Права жителів Донбасу, які вимушено переселилися на підконтрольну Києву територію порушені, і повинні бути компенсовані матеріально. Таке рішення прийняв Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

Чотири громадянки України заявили про порушення своїх громадянських прав на виборах і повинні отримати по 4 тисячі 500 євро з бюджету. Як випливає з матеріалів справи, жінки зареєструвалися в Києві ще в 2015 році, проте їх заяви відхилили, посилаючись на немісцеву прописку.

Після судових тяжб в місцевих судах, свої права довелося відстоювати в міжнародній інстанції.

“Не дивлячись на те, що до заявників не відносилися інакше, ніж до інших громадян, суд встановив, що вони, як тимчасово переміщені особи, перебували в зовсім іншому становищі в порівнянні з іншими громадянами: вони не могли просто повернутися за місцем проживання в іншу частину Україна і проголосувати “, – йдеться в документі.

ЄСПЛ зазначає, що заявниці на момент виборів проживали в Києві понад рік, платили місцеві податки і т. Д. І, отже, були зацікавлені в результаті виборів.

“Суд встановив, що, не беручи до уваги конкретну ситуацію заявників, влади дискримінували їх в праві голосу на місцевих виборах”, – йдеться в рішенні.

Тепер за свою помилку уряд України зобов’язаний виплатити по 4 500 євро в якості компенсації моральної шкоди. Гроші візьмуть з кишень платників податків.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Анонс засідань Верховного Суду у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

Особа не має права користуватися послугами одночасно захисника за призначенням та захисника за договором – ККС ВС