in ,

Україна та Польща домовилися про часткове розблокування кордону: деталі

Міністерство відновлення України та Міністерство інфраструктури Польщі погодили низку заходів для часткового розблокування кордону.

Про це повідомили в Мінінфраструктури.

Йдеться про:

  • Відкриття пункту пропуску «Угринів – Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок для зменшення навантаження на інші пункти пропуску.
  • Запровадження окремих пасів для порожніх авто в системі «єЧерга»на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Краківець – Корчова». На цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці.
  • Запуск пілотного проєкту з реєстрацією в «єЧерзі» безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» терміном в один місяць.

Питання скасування чи змін до Угоди про лібералізацію перевезень з ЄС не обговорювалось та не було на порядку денному.

Водночас, польські протестувальники наполягають на функціонування КПП «Угринів – Долгобичув» та «Нижанковичі – Мальховіце» лише для транспорту, зареєстрованому в ЄС. Однак, у Мінінфраструктури наголошують, що така позиція неприйнятна для України та Європейського Союзу.

Міністерство відновлення спільно з Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності працюють над врегулюванням ситуації із чергами на кордоні та, щоб зменшити напруження.

Тим часом українські водії вантажівок, які очікують на перетин кордону у пункті пропуску «Краківець-Корчова», оголосили голодування. Вони вимагають, аби польські протестувальники пропускали 14 вантажівок в годину. Частина водіїв йшла на переговори до польських мітингувальників, але їх не пропустила місцева поліція.

Станом на 15:00, 1 грудня, у трьох пунктах пропуску, що межують з Львівською областю, очікують 1 750 вантажівок.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Петра Порошенка не випустили за кордон: у Держприкордонслужбі пояснили причину

Про невідворотність покарання для Росії за скоєні злочини проти українців