in

Українці масово забирають депозити з банків: експерти назвали причини

З січня 2024 року кількість депозитів в Україні почала зменшуватися вперше з початку війни. Експерти вважають, що причинами можуть бути посилення контролю держави, зміни до мобілізації та зміцнення долара.

За словами економічного експерта Данила Моніна, перша причина зменшення депозитів – зростання напруги у суспільстві та невизначеність майбутнього. Також новий закон про мобілізацію, який може включати норму щодо експропріації активів, впливає на рішення громадян.

«Безумовно новий закон про мобілізацію, в якому можлива норма щодо експропріації активів, теж впливає. Я сподіваюся, вона не буде проголосована в такій редакції», – зазначив він.

За словами економіста Іллі Несходовського, кількість депозитів зросла перед Новим роком, але зараз спостерігається їх відтік. Він пояснює це тим, що багатьом закінчилися терміни розміщення депозитів. Протягом року спостерігається зменшення кількості вкладів, але воно є не показовим.

За словами Несходовського, люди просто вирішили зачекати і подивитися, які будуть рішення у влади та чи будуть блокування рахунків. Це також може пояснювати зменшення депозитів.

Експерти відзначають, що зменшення депозитів в гривні не шкодить банківській системі, оскільки банки вкладають гроші в депозитні сертифікати НБУ.

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев вважає, що українська банківська система є стійкою, оскільки кількість депозитів зросла більше як на 70% з початку війни. Зменшення депозитів у січні є сезонним явищем.

Проте Монін заявляє, що банківська система України має проблему, оскільки вона перестала кредитувати державу через купівлю ОВДП. За його словами, доходність банківської системи у 2023 році становила близько 150 млрд гривень.

Джерело

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Маєш гроші – служити не будеш: посадовець військкомату налаштував свій «бізнес»

В ЄСПЛ ВІДБУДЕТЬСЯ СЛУХАННЯ У СПРАВІ «УКРАЇНА ТА НІДЕРЛАНДИ ПРОТИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ»