in

Українців запрошують на безоплатні тестування проти вірусних гепатитів

За даними ВООЗ, у світі понад 300 млн людей інфіковані вірусними гепатитами. Вірусні гепатити за рівнем смертності посідають друге місце серед інфекційних хвороб після туберкульозу.

Українці мають можливість пройти безоплатні тестування швидкими тестами проти вірусних гепатитів В і С.

Про це повідомили у МОЗ.

Головний спосіб профілактики вірусного гепатиту В — вакцинація. Як і у випадку з профілактикою вірусного гепатиту А.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, діти мають отримати вакцину проти гепатиту В у першу добу після народження (ще у пологовому), а наступні дві дози — у 2 і 6 місяців.

Згідно з оновленими у 2021 році Стандартами надання медичної допомоги, дорослим та дітям із вірусними гепатитами В та С, кожен українець має щонайменше раз у житті пройти обстеження на вірусні гепатити та повторювати його регулярно за наявності чинників ризикованої поведінки.

Важливо зазначити, що до ризиків інфікування належать будь-які маніпуляції, де є порушення цілісності шкіри та можливий потенційний контакт з залишками крові іншої особи. Таке тестування за направленням сімейного лікаря є безоплатним.

Вакцини проти вірусного гепатиту С немає. Тому, щоб уникнути інфікування, потрібно застосовувати бар’єрні контрацептиви (презервативи); користуватися засобами разового (голки, крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала тощо) та індивідуального (зубні щітки, леза для гоління, контактні лінзи) призначення.

Якщо інструмент — багаторазового використання (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, лабораторний, для пірсингу, татуажу тощо), то належним чином його обробляти.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

«Наявність будь-якого паспорту, в тому числі і російського, не є підставою для звільнення», – міністр внутрішніх справ Ігор Клименко

Щоб знизити корупційні ризики, Міноборони ввело нові правила до закупівлі їжі для ЗСУ