in

«Наявність будь-якого паспорту, в тому числі і російського, не є підставою для звільнення», – міністр внутрішніх справ Ігор Клименко

На минулому тижні в Україні розгорівся скандал через російський паспорт дружини заступника голови Нацполіції Дмитра Тишлека, який за даними ЗМІ, до сих пір чинний.

У своєму розслідуванні журналісти зазначають, що сам Тишлек користується нерухомістю та авто родини партнера очільника ростовського кримінального угрупування. Хоча російський паспорт не є підставою для звільнення посадовця, громадськість сприйняла цю інформацію неоднозначно.

Через суспільний резонанс, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розпорядився провести службове розслідування та відсторонити на цей час Тишлека від виконання обовʼязків.

Українські Новини поговорили з міністром МВС Ігорем Клименком про цей скандал, на якому етапі службове розслідування, чи нормально, коли у членів родин посадовців є російські паспорти і хто має нести відповідальність за це.

Давайте поговоримо про скандальну історію, яка мала місце із заступником голови Нацполіції Дмитром Тишлеком. Чи здивувала вас вона? 

Коли вийшов репортаж, я перебував у відрядженні в Литві на зустрічі з міністрами внутрішніх справ 6 європейських країн. Коли зʼявилася ця інформація, то я не одразу зміг її подивитися та проаналізувати, тому що мав багато зустрічей. Тому, коли нарешті зміг переглянути, ми почали збирати дані, що відбулося і які питання підняли журналісти.

У таких ситуаціях є певний алгоритм реагування. Ми повністю його витримали. Призначили службове розслідування, визначили персональний склад комісії, яка проводитиме відповідні заходи з перевірки.

30 жовтня комісія вже провела перше засідання. Тишлек був відсторонений від виконання службових обов’язків. Зараз всі уповноважені особи вивчають питання, які були викладені у журналістському розслідуванні.

Чи підтверджується оприлюднена інформація?

Тишлек сам подав заяву у Державне бюро розслідувань, в якій він попросив досконало розібратися в тому, що було викладено у журналістському розслідуванні.

Тут я його абсолютно підтримую. Ми маємо знати правду, що відбулося та наскільки ті факти, які були викладені в ЗМІ, є обʼєктивними по відношенню до цієї посадової особи.

Чи підлягають перевірці дружини посадовців на предмет наявності російського громадянства? Чи перевіряється наявність паспортів рф у дружин?

Коли проходить спеціальна перевірка, то існують два її напрямки: внутрішній МВС і перевірки, які організовуються іншими, в тому числі спецслужбами.

Що стосується МВС та поліції в цьому випадку, то перевіряються найближчі родичі на предмет судимості, наявності нерухомості, декларації. У матеріалах також є автобіографічні дані щодо найближчих родичів, в тому числі на дружин, чоловіків і дітей.

Підрозділи Міграційної служби надають інформацію щодо наявності громадянства України. Вони підтверджують це громадянство України, прикордонна служба для підрозділу внутрішньої безпеки надає інформацію щодо перетину кордону і за яким паспортом, на якому автомобілі чи літаку. Це наша парафія і ми чітко тут все перевіряємо.

Щодо наявності паспорту тієї чи іншої держави, у нас, як правило, такої інформації немає. Інформація про громадянство, будь-яке, російське, угорське, американське… має направлятися запит на цю країну, а країни як правило не дають такої інформації, тому що це чутливі персональні дані.

Якщо ви звернетеся до США з питанням, чи має громадянство та чи інша людина, вони вам з великою вірогідністю не дадуть відповідь. А тут мова про росію, з якою ми взагалі не маємо контактів. І це потрібно чітко зрозуміти.

Після цієї історії, чи перевіряються дружини інших керівників Нацполу?

По-перше, є кримінальне провадження в ДБР, є наше службове розслідування. Уже в рамках службових розслідувань і проваджень, орган досудового розслідування надасть запити до інших служб, які уповноважені перевіряти і мають доступ до такої інформації. Коли цей паспорт отримувався, якщо отримувався, ким видавався, якщо видавався.

Треба опитати в рамках кримінального провадження всіх, хто фігурує в ньому. Тому це велика робота, але дамо цю можливість слідчим ДБР, якщо необхідно і СБУ, щоб встановити істину. 

Чи є підставою для звільнення з посади російський паспорт?

Де-юре, наявність будь-якого паспорту, в тому числі і російського, не є підставою для звільнення. Враховуючи моральну сторону, те що відбувається сьогодні під час війни з рф, то ми маємо говорити про інший бік медалі і про особливу зацікавленість наших спецслужб щодо перевірки того чи іншого громадянина або його рідних, якщо вони мають паспорти російської федерації.

Де проживають родичі, яке спілкування є, скільки разів виїжджав чи не виїжджав до своїх родичів, чи це рф, чи це тимчасово окуповані території. Але це мають зробити фахівці, які мають доступ до такого роду інформації.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Медики назвали найнебезпечніші ліки, які є в кожній домашній аптечці

Українців запрошують на безоплатні тестування проти вірусних гепатитів