in

Медики назвали найнебезпечніші ліки, які є в кожній домашній аптечці

Багато популярних ліків викликають залежність, що може дуже сильно нашкодити людському організму. Серед таких препаратів виявилися бензодіазепіни, фенобарбітал, нафтизин, габапентин, а також, на подив, різні вітамінно-мінеральні комплекси і жирні кислоти в капсулах.

Про це повідомляє daily.

Зокрема, до таких ліків входить нурофен, пенталгін, кетанов, димедрол, корвалол, валокордин і омега-3.

Так, спирт в поєднанні з фенобарбіталом, викликає ризики залежності від обох компонентів. Це обумовлено кількістю і частотою вживання.

Також при триваломі вживанні барбітуратів можливий розвиток слабоумства й інших руйнівних процесів, пов’язаних з ураженням мозку. Це часто проявляється у вигляді порушення інтелекту, пам’яті та мислення.

Бензодіазепіни небезпечні своїм високим потенціалом зловживання. При поєднанні з алкоголем вони можуть спричинити тяжкі наслідки, аж до летального результату.

Багато прихильників ЗСЖ безконтрольно вживають у величезній кількості різні вітамінно-мінеральні комплекси, а також жирні кислоти в капсулах. Це теж викликає залежність.

Надмірне вживання знеболюючих призводить до серйозних порушень в роботі видільної системи організму, страждають печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт і серцево-судинна система. Ці ліки викликають залежність на рівні уявного полегшення болю.

Постійне застосування нафтизину або нафазоліну викликає медикаментозний риніт. Судинозвужувальні препарати формують як психологічну, так і фізіологічну залежність – і в такому випадку без них вже неможливо дихати.

Людина, яка регулярно п’є гепатопротекторні ліки, може маскувати за цим проблему, яка реально існує. Природне полегшення болю люди пов’язують з прийомом препарату, “підсаджуються” на нього і в результаті не обстежуються.

Габапентин, який зазвичай призначають під час епілепсії, провокує емоційний підйом. Але в разі хвороби, наприклад, депресії – тільки стабілізує психіку, а при тривалому застосуванні ще й викликає звикання.

Так, реабілітація залежних від аптечних препаратів проходить складніше, ніж у випадку класичних наркоманів.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як відрізнити ліки від дієтичних добавок: уважно вивчайте маркування

«Наявність будь-якого паспорту, в тому числі і російського, не є підставою для звільнення», – міністр внутрішніх справ Ігор Клименко