in

В Україні запроваджують обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу для представників окремих професій.

Так, на сайті Федерації профспілок України оприлюднили документ із попереднім переліком професій для обов’язкового COVID-щеплення, який підготувало МОЗ.

Наразі до списку входять працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • місцевих державних адміністрацій;
  • закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Зазначається, якщо працівники вказаних сфер відмовляться від COVID-щеплення, то їх відсторонять від виконання обов’язків.

У МОЗ пояснюють, що такий підхід вже передбачено чинним законодавством України. А ще у квітні цього року Європейський суд з прав людини підтвердив положення національного законодавства, що “обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах” та “не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”.

“Вказаний перелік може бути розширено в залежності від епідеміологічної ситуації, пов’язаної із поширенням коронавірусу”, – сказано в тексті документу.

Наголошується, що документ ще підлягає обговоренню і цей список може бути доповненим, а офіційне його оприлюднення варто чекати уже цього тижня.

Попередній список професій, які змусять робити COVID-щеплення.

Джерело: https://www.fpsu.org.ua/

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

За два році в Україні можуть запровадити накопичувальну пенсійну систему

Департамент правового захисту ФПУ опублікував перелік законопроектів, які суттєво обмежують права та інтереси найманих робітників.