in , ,

Верховний Суд України про особливості форс-мажору в умовах карантину

Верховний Суд України сформулював свою позицію відносно застосування форс-мажору в умовах карантину.

Так, у постанові ВСУ від 01.06.2021 р. у справі № 910/9258/20.зазначається наступне.

Форс-мажорних обставин можуть бути підставою для звільнення від відповідальності за порушення договірних зобов’язань, а не для одностороннього внесення змін до договору оренди приміщення, якщо самим договором таке не передбачено.

Верховний Суд погодився з тим, що позивач не довів сам факт неможливості користування орендованими приміщеннями в умовах карантину. Адже основним видом діяльності позивача є надання фінансових послуг, тоді як згідно з Постановою КМУ № 211 провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльність фінансових установ у зв’язку із запровадженням протиепідемічних заходів не заборонена.

Підтвердженням існування форс-мажорних обставин, зокрема – й у формі запроваджених урядом карантинних обмежень, буде відповідний сертифікат ТПП України чи  регіональної торгово-промислової палати.

ПОСТАНОВА ВСУ 11 травня 2021 року Справа N 922/2452/20.

Суди не вважають карантин беззаперечною обставиною, що звільніє від відповідальності за невиконання зобов’язання і вимагають від сторін надання інших доказів щодо неможливості такого виконання.Суд відхилив аргументи позивача стосовно того, що на період карантину він не міг здійснювати своєї прямої господарської діяльності -перевезення пасажирів, та зазначив, що карантин жодним чином не обмежував позивача на проведення господарської діяльності в частині розрахунків з контрагентами.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Вдосконалено процедури реєстрації речових прав на нерухоме майно.

ВЕРХОВНИЙ СУД ЗАЦІКАВИВСЯ ГОНОРАРАМИ АДВОКАТІВ: ЗВІДКИ ЩО БЕРЕТЬСЯ …