in ,

Війна 2022. День 145й. 18 липня. Літопис.

Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 145й. 18 липня. Літопис.
Головне.
У «справах» Венедіктової і Баканова є три виміри.
Перший – громадянський. Як громадянин та відповідальна особа, вважаю що і перша і другий не відповідають займаним посадам. І їх потрібно було змінювати давно.
Другий – правовий. Маю велики сумніви в юридичній чистоті обох указів. Всі повноваження Президента прописані в Конституції. Норма закону ( ч 2 ст 11 Закону про ПРВС) на підставі якої вони написані – прийнята в травні 2022 року. Ні в констиуції ні в профільних законах відповідні зміни не внесені. Тому питання конституційності указів очевидне.
Третій – політичний. Тепер практично всі керівники правоохоронних органів та ОДР ( ГПУ, СБУ, ДБР, нацпол, БЕБ) входять до орбіти людей близьких до Олега Татарова. Що скоріше гірше, ніж краще.
Тепер призначення прокурора САП взагалі є під питанням. Тому що призначення його не уповноваженою особою, або з порушенням процедури – найкоротший шлях до оскарження наказу та звільнення ОАСКом.
Як наслідок, за інформацією певних джерел Венедиктова указ не визнає, знаходиться на робочому місці і наказує готувати всі розпорядчі та процесуальні документи за її підписом.
Взагалі, це стара практика всіх президентських адміністрацій. В кадрові укази підводити правові колізії, щоб мати шлях до маневру. Через жопу.
Якщо Президент не розуміє цього – це дуже погано.
І. Міжнародна політика.
1. Міністри закордонних справ ЄС погодилися виділити ще 500 млн євро на військову допомогу для України.
Про це заявив президент Євроради Шарль Мішель.
Рішення прийняли на зустрічі глав МЗС у Брюсселі.
2. Захід має спрямовувати Україні більше зброї, оскільки російські війська, на відміну від європейських чиновників, не йдуть у відпустку на літо.
Про це заявив глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс.
За його словами, саме тому країни Заходу, особливо із сильною військовою промисловістю, мають спрямовувати українським військам більше зброї, бо тільки це може зупинити напад Росії.
3. Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц висловився за відмову від принципу одностайності у зовнішньополітичних рішеннях Євросоюзу.
Як пише “Європейська правда”, про це повідомляє Reuters, наводячи переказ його колонки в одній з найбільших німецьких газет Frankfurter Allgemeine.
ІІ. Внутрішня політика..
4. Верховна Рада підтримала заяву на звільнення міністра соціальної політики Марини Лазебної.
5. Україна офіційно передала документи про ратифікацію Стамбульської конвенції заступнику генерального секретаря Ради Європи Бьорну Берге.
Про це написала у Twitter генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович Бурич.
20 червня Верховна рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція.
6. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував послугу автоматичної реєстрації ТОВ для фізосіб – запускають бета-тестування нової послуги.
Про це Федоров написав у Telegram.
ІІІ. Бойові дії.
В огляді військової розвідки, оприлюднений Міністерством оборони Великої Британії 18 липня розвідники вважають, що через зниження критеріїв для набору новобранців, залучення засуджених та коротке навчання ПВК “Вагнер” втрачатиме свою провідну роль у війні, яку веде Росія в Україні.
В Інституті вивченні війни (ISW) вважають, що не маючи нових територіальних здобутків, російська армія затягує війну в Україні для можливості відновлення і поповнення сил.
Колишній головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс припускає, що російсько-український конфлікт може завершитися за 4-6 місяців перемир’ям та «замороженим конфліктом» подібно до Корейської війни.
Зведення ГШ на 18. 00.
7. На Харківському напрямку противник продовжує ведення бойових дії з метою недопущення просування наших військ в бік державного кордону.
Ворог здійснив обстріли позицій наших військ із ствольної та реактивної артилерії в районах міста Харкова та населених пунктів Уди, Прудянка, Слатине, Борщова, Руські Тишки, Печеніги, Чугуїв та Леб’яже. Завдав авіаційних ударів неподалік Прудянки, Рубіжного та Верхнього Салтова.
8. На Слов’янському напрямку ворог намагається покращити тактичне положення своїх підрозділів на напрямку Ізюм – Барвінкове. Здійснив артилерійські обстріли із артилерії різних калібрів в районах населених пунктів Чепіль, Карнаухівка, Вірнопілля, Богородичне, Дібровне, Долина, Краснопілля і Адамівка. Авіаудари зафіксовано неподалік Прудянки та Богородичного.
Українські воїни завдали втрат та відкинули противника назад, коли той намагався просунутись в напрямку Бражівки та Дмитрівки.
9. На Донецькому напрямку ворог продовжує спроби наступу в напрямках міст Бахмут та Сіверськ.
Противник обстрілював із танків, ствольної та реактивної артилерії райони Тетянівки, Донецького, Дронівки, Григорівки, Стародубівки, Сіверська та Миколаївки. Завдав авіаудару поблизу Верхньокам’янського. Вів повітряну розвідку БпЛА.
Штурмовими діями ворог намагався покращити тактичне положення на напрямках Білогорівка – Григорівка, Золотарівка – Верхньокам’янське, Золотарівка – Серебрянка та Лисичанський НПЗ – Верхньокам’янське. Успіху не має. Бойові дії тривають.
10. На Бахмутському напрямку противник обстрілював наші позиції поблизу Виїмки, Берестового, Білогорівки, Покровського, Веселої Долини, Курдюмівки, Травневого та Шумів. Завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Берестове і Покровське.
Наші захисники відбили ворожий штурм у напрямку Миронівка – Вуглегірська ТЕС.
11. На Авдіївському напрямку ворог активізував ведення бойових дій. Намагався покращити тактичне положення на напрямку Верхньоторецьке – Кам’янка, успіху не мав, зазнав втрат та відійшов.
12. На Курахівському і Запорізькому напрямках активних наступальних дій ворог не вів. Здійснював артилерійські обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Тоненьке, Невельське, Новомихайлівка, Вугледар, Пречистівка, Павлівка, Новопіль, Гуляйполе, Юрківка, Оріхів та Малі Щербаки. Завдав авіаударів біля Новоданилівки та Новоандріївки.
13. На Південнобузькому напрямку противник зосереджує зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні наступу Сил оборони, активно веде повітряну розвідку БпЛА.
Артилерійські обстріли зафіксовано в районах населених пунктів Кавказ, Біла Криниця, Мурахівка, Кобзарці, Оленівка, Шевченкове, Степова Долина, Українка, Благодатне, Нова Зоря та Таврійське. А авіаційні удари – біля Потьомкиного та Білої Криниці.
14. У готовності до завдання ракетних ударів по об’єктах на території України окупанти утримують два носії високоточної зброї.
Бережіть себе. Вірте в ЗСУ і все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

На платформі Дія.Цифрова освіта вийшов десятий модуль освітнього серіалу про онлайн-аукціони, повністю присвячений земельним онлайн-аукціонам.

Силовий блок правоохоронних органів підпорядкований Офісу Президента: напряму і безпосередньо