in , , , , ,

Війна 2022. День 153й. Літопис. Головне

Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 153й. 26 липня. Літопис.,
Головне.
Зараз це не головне, але прочитавши думки інших, подумав, чому б не висловити свої.
Victoria Strakhova пару днів тому, розмірковуючи над наступними президентськими виборами висловила припущення, що найкращим наступним президентом/кою могла б стати Олена Зеленська.
Як не дивно але я з нею частково згоден. Не знаю, чи погодилась би Перша леді піти на такий крок, а якщоб пішла це було і не зовсім погано, але для діючого Президента це був би напевно найкращій вихід.
При всьому його особистому героїзмі сьогодні, маю великий сумнів в його перемозі на виборах в умовах мирного часу. Дуже багато болючих питань, щодо дій його ближнього оточення і політичної сили СН має велика частина суспільства, на які він не захоче і не зможе відповісти. А скільки ще буде …
Ну і відверто, СН в парламенті зовсім втратила субєктність. Вони не політики, вони просто слуги, але не народу.
Впевнений, що зявиться український Де Голь чи Ейзенхауер, і політична партія військовиків-волонтерів, яка стане до влади в наступні після перемоги роки. Було б дивно, якби таке не сталося при рівні довіри до ЗСУ майже у 100 відсотків.
А от якщо Зеленський не піде на вибори, він точно залишиться в історії як видатний переможець і все життя зможе їздити по світу і читати лекції про наші перемоги у найкращих університетах світу.
Щодо Порошенко та інших, які сьогодні є в політиці. Якась доля електоральної підтримки в них буде. Але на мізерах …
Ось такі мої міркування. Я в політику повертатись не збираюсь, тому це не для срачу, а просто роздуми. Хоча впевнений, що хейтери зі всіх таборів трохи побризкають слиною..
І. Міжнародна політика.
1. Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала рішення міністрів енергетики ЄС про скорочення попиту на газ на тлі російського газового шантажу.
Про це йдеться у заяві фон дер Ляєн, оприлюдненій у вівторок.
Вона зазначила, що політична угода, яку уклала Рада в рекордно короткі терміни на основі пропозиції Єврокомісії, забезпечить упорядковане та скоординоване скорочення споживання газу в ЄС для підготовки до майбутньої зими.
2. Держсекретар США Ентоні Блінкен провів окремі телефонні розмови з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим та прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, у яких обговорив “історичну можливість досягнення миру в регіоні”.
Про це йдеться в двох окремих, але майже ідентичних повідомленнях речника Держдепу Неда Прайса за підсумками розмов.
3. Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозиції Євросоюзу щодо припинення видачі віз громадянам Росії.
Про це заявив глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу.
За його словами, ЄС не повинен видавати візи громадянам Росії на звичайних умовах. Гуманітарні випадки ж повинні розглядатись окремо.
На думку Рейнсалу, Естонія також має оцінити, чи варто відкликати вже видані візи на певних підставах.
ІІ. Внутрішня політика.
4. Податковий комітет Верховної Ради рекомендував схвалити у першому читанні і в цілому законопроєкт щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, які використовуються для зберігання зернових та/або олійних культур (№7548-1).
5. За період воєнного стану в Украні було звільнено 8 479 державних службовців.
Про це повідомляє Національне агентство України з питань державної служби.
“Фактична кількість працюючих державних службовців – 168 140 осіб. З них понад 127 тисяч працюють у штатному режимі, майже 14 тисяч – дистанційно, понад 18 тисяч – перебувають на простої та майже 7 тисяч у відпустці без збереження заробітної плати”, – йдеться у повідомленні.
6. Середній курс гривні у касах банків 26 липня продовжує слабшати і становить 38,45-39,5 грн за долар, на чорному ринку купити долар можна за 39,7 гривні.
Про це йдеться у даних сайту minfin.com.ua.
ІІІ. Бойові дії.
Росія майже напевно сприймає протикорабельні ракети як ключову загрозу, яка обмежує ефективність її Чорноморського флоту, тому надаватиме пріоритет знищенню протикорабельних можливостей України.
Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.
Разом з тим в Міноборони Британії відзначають, що російські процеси відбору цілей, ймовірно, зазнають регулярного підриву через застарілі дані розвідки, погане плануваннм і підхід до операцій згори вниз.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) на основі зібраних даних зробили висновок, що загарбники на Запоріжжі та Херсонщині укріплюють позиції в очікуванні контрнаступу української армії.
Російські війська досягли незначних територіальних здобутків на південь від Бахмута 25 липня, але в основному страждають від тих самих обмежень, які раніше заважали їм швидко завоювати значні позиції під час наступальних операцій у Луганській області.
Зведення ГШ на 18.00
7. На Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження із ствольної та реактивної артилерії зокрема неподалік Борщоваої Соснівки, Петрівки, Рубіжного, Мосьпанового, Чугуєва, Світличного та Слатиного. Завдав авіаударів біля Залимана, Мосьпанового та Явірського. Силами розвідувальної групи намагався розкрити побудову оборони наших військ в районі населеного пункту Чепіль. Окупантів знешкоджено.
8. На Слов’янському напрямку противник обстріляв із ствольної, реактивної артилерії та танків райони Норцівки, Долини, Грушувахи, Краснопілля, Мазанівки та інших населених пунктів. Намагався просунутися неподалік Богородичного, успіху не мав, відійшов.
9. На Краматорському напрямку зафіксовано артилерійські обстріли поблизу Райгородка, Закітного, Серебрянки, Верхньокам’янського, Виїмки, Переїзного та Білогорівки. Ворог завдав авіаудару біля Григорівки.
Безуспішно намагався розвідати позиції Сил оборони в районі Верхньокам’янського.
Спробу окупантів покращити тактичне положення в районі Івано-Дар’ївки українські воїни успішно відбили та змусили ворога тікати.
10. На Бахмутському напрямку противник обстріляв військову та цивільну інфраструктуру в районах Берестового, Соледара, Покровського, Веселої Долини, Вершини, Кодеми, Майорська і Торецька. Цінічно завдав авіаційних ударів безпосередньо по населених пунктах Покровське та Новолуганське.
Ворожі спроби штурмів в районах Берестового, Соледара та Семигір’я наші захисники успішно відбили. Тривають бої зі штурмовою групою в районі Покровського.
11. На Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних дій ворог не вів. Здійснював систематичні обстріли цивільної та військової інфраструктури в районах населених пунктів Веселе, Піски, Красногорівка, Новомихайлівка, Павлівка, Шевченко, Велика Новосілка, Новопіль, Малинівка, Новоселівка, Новоандріївка, Малі Щербаки та низки інших.
Завдав авіаудару біля Малинівки. Також окупанти вели штурмові дії в районах сіл Павлівка та Благодатне. Отримали відсіч та, з втратами, відійшли.
12. На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник продовжує зосереджувати на утриманні займаних позицій та недопущенні просування наших підрозділів. Ворог активно веде повітряну розвідку БпЛА та здійснює обстріли вздовж лінії зіткнення.
Бережіть себе! Вірте в ЗСУ і все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Моральна шкода у певних випадках відшкодовується особі

Підстави позову про визнання протиправним рішення, прийнятого за наслідками розгляду звернення