in , , , , , , , ,

Війна 2022. День 249й. 30 жовтня. Літопис.

Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 249й. 30 жовтня. Літопис.
Головне.
Як завжди тиждень був супер насиченим.
Але я для себе визначив три факти( події, новини), які варті уваги та аналізу.
Перша – після двотижневих масованих ракетно –
дронових обстрілів, цей тиждень був відносно спокійним. Хоча повітряні тривоги були майже щодня, реальних обстрілів стало набагато менше. Чому це так?
Напевно но щось серьйозно змінилося в ефективності системі ППО країни, в один з днів тижня були збиті майже всі «мопеди» та крилаті ракети. Це заставило росіян переглядати тактику їх застосування.
Крім того, за повідомленнями ГУР МОУ, Росія наблизилися до критичної риски в кількостях ОТ ракет як наземної так і повітряної складової. Зарах вони вже використовують недоторканий запас..
Але, так само за повідомленням ГУР, в листопаді можлива поява іранських ОТР малої та середньої дальності, які Росія буде використовувати замість своїх. Вони більш швидкісні та точні. Тому питання як скорішого отримання новітніх засобів ППО залишається першочерговим!
Друга. За повідомленням NYT на фронті відбулася серьйозна зміна. Наразі на півдні ми маємо перевагу в артилерії. Не в кількості стволів, а точності і дальності ураження цілей. Це сталося завдяки використання високоточних боєприпасів Хаймарс та Ескалібур, яким були враженні склади з величезними кількостями БК, що і привело до зменьшення інтенсивності вогню артилерії росіян. Росіяни визнали що через вогонь Хаймарсів вони були вимушені відвести техніку з Чорнобаївки.
Третя. 29 жовтня в бухті Севастополя надводними дронами українського виробництва були враженні як мінімум три корабля ЧФРФ. Флагман, на сьогоднішній день – «Адмірал Макаров, тральщик «Іван Голубець» і ще один, назва якого поки невідома.
Враженння таких кораблів у власній головній бухті флоту – це показник серьйозної технологічної переваги ВМФ України. Не маючи власного «великого» надводного флоту ми вдруге наносимо ураження фламну російського чорноморського флоту за рахунок якісного планування, розвідки та новітніх супертехнологічних засобів.
Характер війни явно змінився.
І. У світі.
Президент Німеччини Вальтер Штайнмайєр, після відвідування України, виступив з історичною промовою в якій визнав що часи співпраці з Росією залишилися в минулому і тепер вона ворог всього демократичного світу.
Росіяни вийшли із «зернової угоди» за їх словами через удар ВМФ України по севастопольській бухті 29.10. На справді це зовсім не так. Через погані справи на фронті Путін знову хоче повернути «шантаж голодом» як один з видів своєї зброї. Це розуміють всі. І реагують відповідно.
Путіну ажко буде щось довести Туреччині чи Саудівській Аравія, які мали найбільші зиски з цієї Угоди. Розборки з нимище попереду.
А от Латвія вже виступила з ініціативою щодо «наплювати, на шантаж» і проводити зерновози під військовим конвоєм інших країн. На мійпогляд це могли би бути країни саме чорноморського регіону – Румунія, Болгарія і Туреччина.
Я не пишу про чергові транші збройної допомоги від союзників – вони вже стали буденністю. Але шостий пакет від Італіїможе бути вкрай цікави – вони готують ще додаткові системи ППО.
ІІ. В Росії.
Я чесно кажучи був шокований тією кількістю людей в моїй стрічці, які слухали, читали та писали про промову Путіна на Валдайському форумі.
Це абсолютно безперспективне зайняття. Останні два роки набір його тез абсолютно не міняється: захід поганий, не рахується з нами, ми будемо забирати «своє» в різних інтерпретаціях. Все.
Росіяни шукають будь який привід щоб почати прямий діалог із США. На цьому тижні таким приводом стало використання фантазій про українську «брудну бомбу» через яку Шойгу обзвонив майже всіх МО інших країн, кому зміг додзвонитися. Разом із сьогоднішнею заявою Лаврова – це сигнал для Заходу що Росія прагне переговорів.
Несподівано Казахстан і Вірменія стали великими експортерами в Росію пральних машин, холодильників і навіть апаратів для відкачування грудного молока.
Європейські чиновники вже публічно заявляли, що бачили деталі з холодильників і пральних машин в російських танках і іншій зброї яка використовується у війні проти України. Джерела сказали TIME, що цілком можливо, що деталі і мікрочіпи з іншої побутової техніки використовуються з військовою метою.
ІІІ. В Україні.
В нас супер потужна система енергопостачання в країні.
Це визнають і російські пропагандони. В одній з останніх передач на НТВ вони визнали що навряд чи досягнуть успіху масованими атаками на підприємства енергетичної інфраструктури. А тим більше це не зломить українців.
Ну а ми повинні бути вдячні нашим енергетикам, які роблять фантастичні речі для відновлення електрики, і максимально економити електроенергію.
Завдяки фінансової допомоги союзників, стабізувався курс долара. У всіх обмінниках сьогодні купують долар за 39 із хвостиком гривень.
А Прогноз нацбанку дає шанс на зростання економіки в наступному році.
ІV. На фронті.
За словами Головнокамандуючого ЗСУ Валерія Залужного на цьому тижні, оборонна операція в Україні йде за планом.
За останню добу, за повідомленнями ГШ, на фронті було знищено 950 військових противника. Це по-моєму максимальн на сьогодні цифра. Але вона буде зростати. Росіян кинули в бій абсолютно не навчених «мобіків» і таке гарматне м’ясо буде основним джерелом статистики втрат росіян на полі бою.
За повідомленнями зі сходу ситуація під Бахмутом теж стабілізувалася , про це в одному із своїх блогів розповів мій колега Єгор Фірсов. Наші не тільки вдало обороняються але й переходять у контратаки. ЗСУ взяло під контроль дорогу Кремінна – Сватово.
На півдні відбувається стале просування ЗСУ в бік Херсону.
За наявною інформацією, ворог готує відведення артилерійських підрозділів з правобережної частини Херсонської області, з подальшим їх можливим перекиданням на інші напрямки.
За повідомленнями з Херсону росіяни готують місто до вуличних боїв. Але я сподіваюсь що це їм ніхто не подарує. Маючи повний вогневий контроль ЗСУ над дніпровськими переправами і зупинивши по ним всю логістику росіян, ніхто не буде кидати наших бійців у вуличні бої.
Росіяни впадуть самі. Від виснаження.
Таким був тиждень.
Бережіть себе! Вірте в ЗСУ і все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Інфляція правових норм у світі продовжується – Індекс верховенства права 2022

Щотижневий дайджест петицiй Київської міської Ради