in ,

Віктор Кличко ініціює створення в Києві районних рад!

Я ініціюю розгляд Київрадою питання щодо створення районних рад в Києві і вже на одній з найближчих сесіях Київрада його розгляне.
Прошу всі фракції та кожного окремого депутата Київради проявити мудрість та мужність при вирішенні цього питання.
Нагадаю, районні ради у киян забрав режим Януковича у 2010 році, і до сьогодні базове місцеве самоврядування в Києві не було повернуто. Отже це рішення не лише актуальне, але і «перезріле».
Сьогодні політики та посадовці найвищого рівня намагаються контролювати Київ, хоча це мають робити кияни. Саме тому повернення до районних рад – це посилення децентралізації, яку згортають останнім часом.
Повернення райрад – це європейський шлях розвитку столиці на противагу спробам згорнути децентралізацію.
Для чого киянам районні ради?
По-перше, Київ занадто велике місто, щоб кияни могли особисто знати свого депутата, скаржитись та доносити ідеї. Адже кожен район міста – це спроможна громада з кількістю населення невеликого обласного центру, яка живе і розвивається. Депутати районних рад будуть на постійному зв’язку зі своїми сусідами, зможуть більш оперативно реагувати на їхні проблеми.
По-друге, більше представництва – більше прозорості. Київська влада вже сьогодні є лідером серед усіх міст по прозорості роботи – ми перші повністю відкрили детальну інформацію про бюджет міста через онлайн сервіс «Відкритий бюджет», всі закупівлі ми проводимо через сервіс «ProZorro», за що місто навіть отримало відзнаку. Але демократії та прозорості багато не буває. Запровадження районних рад дозволить киянам розуміти на що і як витрачаються бюджет в їх районі, та впливати на це.
По-третє, більше депутатів не означає більше витрат. Всі депутати районних рад будуть працювати на громадських засадах, тобто без заробітної платні. Так само як і депутати міської ради.
Ці та інші аргументи розуміють кияни, адже за даними різних опитувань громадської думки біля 70% киян хочуть повернути районні ради.
До голосу киян мають прислухатися і центральна влада і депутати Київської міської ради.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Анонс засідань Верховного Суду у справах, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

Початок офіційного функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС обумовлює інший порядок подання апеляційних і касаційних скарг.