in ,

Високопосадовець Держпраці заробляв на хабарах сотні тисяч гривень на місяць

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, який наживався завдяки своєму службовому становищу. Обвинувальний акт направлено до суду.

Чиновник брав гроші з підприємств, навчальних закладів та студентів за видачу посвідчень про проходження навчання з охорони праці, атестацію робочих місць за умовами праці, а також дозволів на експлуатацію машин та устаткування підвищеної небезпеки.

«Такса» становила 100 гривень з людини. За оперативними даними, в місяць лише на посвідченнях він заробляв в середньому від 100 до 200 тисяч гривень. Кошти він отримував на банківську картку, що була зареєстрована на його близьку знайому. Якщо ж ті чи інші особи не погоджувались платити, отримати документи було практично неможливо.

Під час досудового розслідування також було встановлено факт махінацій та привласнення коштів від приватних підприємців, які, своєю чергою думали, що оплачують послуги Держпраці офіційно.

Зокрема, на 40 тис. грн була ошукана керівниця організації, що займається гуртовою торгівлею будматеріалами. Жінка звернулася до Держпраці, аби з’ясувати порядок подачі та реєстрації декларацій. Аби «заробити», посадовець вигадав «експертизу «Про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства», яку жінка теж оплатила на вищезгадану карту.

24 травня 2023 року його було затримано «на гарячому» під час отримання 7,2 тис. гривень за оформлення 72 посвідчень з проходження праці одному із закладів спеціалізованої освіти. Посадовця було відсторонено від посади, наразі він звільнений зі служби.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Відома інфекціоністка порадила, як діяти при перших симптомах грипу чи ковіду

У Києві п’яний чоловік стріляв з вікна квартири