in

Відома інфекціоністка порадила, як діяти при перших симптомах грипу чи ковіду

В Україні зараз дуже велика кількість хворих на грип, зокрема із коінфекцією ковід/грип. Наслідки хвороби можуть бути непередбачувані. Про це розповіла головна інфекціоністка України, докторка медичних наук Ольга Голубовська.

Ольга Голубовська дала кілька порад хворим.

  • При підвищенні температури тіла – провести тестування на грип та ковід.
  • Якщо результат позитивний, то варто приймати відповідну терапію. Для грипу – це Озельтамівір. Для ковіду – Паксловід, який скоро буде доступний в нашій країні.
  • Якщо тести негативні (або немає їх в наявності), але є висока температура тіла, нежить – треба також прийняти Озельтамівір та звернутися до лікаря.

Озельтамівір (назва діючої речовини) – лікарський препарат, розроблений для лікування грипу. Озельтамівір є противірусним засобом, належить до групи інгібіторів нейрамінідази. Препарати цієї групи діють безпосередньо на нейрамінідазу вірусу грипу, запобігаючи його розмноженню та поширенню в організмі.

«Краще мати вдома експрес-тести та противірусні препарати, тому що захворіти може вся сімʼя, аптека може бути закрита, зруйнована, хвороба може розвинутися вночі тощо. У будь-якому випадку своєчасно звертайтесь до лікаря», – порадила інфекціоністка.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні збираються військових навчати української мови на спеціальних курсах

Високопосадовець Держпраці заробляв на хабарах сотні тисяч гривень на місяць