in ,

Визнання протиправним конкурсного відбору членів НАЗЯВО не є підставою для автоматичної переоцінки рішень цього Нацагентства Входящие

13 жовтня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду (Суд) задовольнив касаційну скаргу кандидата в члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій та ухвалив нове, яким, зокрема, визнав протиправними і скасував рішення Конкурсної комісії з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що оформлене протоколом від 5 грудня 2018 року № 5, про визнання обраними 22 членів Національного агентства та розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1063-р, яким затверджено склад НАЗЯВО.

Скасовуючи вказані рішення, Верховний Суд дійшов висновку, що конкурсний відбір членів НАЗЯВО відбувся з істотними порушеннями процедури, що безпосередньо вплинули на його результати.

Суд зазначив, що порядок формування складу НАЗЯВО визначений у ст. 19 Закону України «Про вищу освіту», з аналізу якої випливає, що НАЗЯВО складається з двадцяти трьох осіб, які призначаються за результатами конкурсного відбору, що проводиться з дотриманням принципів гендерного балансу та галузевого представництва.

Зміст принципу галузевого представництва розкрито в ч. 2 ст. 19 Закону України «Про вищу освіту», відповідно до якої склад НАЗЯВО формується із забезпеченням представництва не більше однієї особи від галузі знань із представників одинадцяти квот (груп).

Водночас у спірних правовідносинах Конкурсна комісія не враховувала галузі знань представників, які обиралися за квотою всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців та за квотою здобувачів вищої освіти, представником якої був позивач.

Суд також указав на наявність розбіжностей між ч. 2 ст. 19 Закону України «Про вищу освіту» та Положенням про конкурс у частині механізму реалізації принципу галузевого представництва, усунення яких має відбуватися із застосуванням акта, що має вищу юридичну силу, тобто Закону.

Окремо Суд звернув увагу на правові наслідки скасування рішень про обрання та затвердження складу НАЗЯВО, зазначивши, що обраний Судом спосіб захисту прав позивача не є підставою для автоматичної переоцінки рішень, прийнятих НАЗЯВО з моменту затвердження його складу, чи для перегляду всіх правовідносин, учасником яких було НАЗЯВО.

Інший підхід до оцінки правових наслідків скасування рішень, якими обрано та затверджено персональний склад НАЗЯВО, призвів би до порушення принципу юридичної визначеності та балансу публічних і приватних інтересів, що є неприпустимим.

Із постановою Верховного Суду від 13 жовтня 2021 року у справі № 640/21854/18 можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua/.

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як виховується певний менталітет.

Президент вважає, що в суддівському середовищи існує певний опір судовій реформі.