in ,

Як отримати податкову соціальну пільгу?

Державна фіскальна служба України роз’яснила порядок отримання податкової соціальної пільги, зокрема, це право мають громадяни, які працюють неповний робочий день, і батьки з двома і більше дітьми.

Як повідомили в прес-службі ДФС з посиланням на заступника начальника управління — начальника відділу адміністрування податку з доходів фізичних осіб департаменту податків та зборів з фізичних осіб ДФС Тетяну Федченко, щоб отримати цю пільгу, людина повинна подати заяву в бухгалтерію підприємства.

«Соціальна пільга — це можливість платника зменшити нараховану суму місячної зарплати на розмір такої пільги. Тобто зарплата зменшується на суму пільги, і тільки після цього оподатковується податком на доходи фізичних осіб», — цитує прес-служба Т. Федченко.

Зокрема, пільга становить 50% місячного розміру прожиткового мінімуму для дієздатних осіб, встановленого на 1 січня звітного податкового року. Цього року це 960,5 грн (50% від 1921 грн прожиткового мінімуму для дієздатних осіб станом на 1 січня 2019 року).

У прес-службі уточнили, що право на таку пільгу має кожна працююча людина, яка отримує заробітну плату і є платником податку на доходи фізичних осіб. Проте при цьому особа повинна відповідати певним умовам. Зокрема, до таких умов належать: податкова соціальна пільга застосовується до нарахованої місячної зарплати, якщо її розмір не перевищує суми, яка дорівнює місячному прожитковому мінімуму, діючого на 1 січня звітного року для дієздатної особи, помножену на 1,4 та округлену до 10 грн.

У 2019 році сума обмеження становить 2 690 грн. Крім того, пільга застосовується тільки до заробітної плати і не стосується інших доходів. «Тобто підприємці не можуть претендувати на податкову пільгу. Також вона не стосується сум, отриманих від провадження незалежної професійної діяльності (нотаріуси, адвокати тощо)», — зазначила Т. Федченко.

Крім того, пільга починає застосовуватися працедавцем з дня отримання від платника податків заяви та документів, що підтверджують право на її використання. Також пільга не застосовується, якщо працівник, крім зарплати, отримує виплати з бюджету у вигляді стипендії, грошового чи майнового забезпечення учня, студента, аспіранта тощо. Ще однією умовою одержання пільги є зобов’язання її надання тільки за одним місцем роботи. «Якщо людина працює на декількох підприємствах, вона може вибрати, де їй вигідніше скористатися правом на пільгу, і подати роботодавцю письмову заяву», — зазначила Т. Федченко.

Вона також підкреслила, що деяким категоріям платників податкова соціальна пільга надається в більшому розмірі, ніж зазвичай. Це — студенти, аспіранти, ординатори, ад’юнкти, чорнобильці першої і другої категорій, інваліди першої і другої груп, а також ветерани війни та учасники бойових дій.

Водночас, для батьків неповнолітніх дітей передбачено особливий порядок надання пільги. Зокрема, вона надається на кожну дитину обом батькам, якщо в сім’ї двоє і більше дітей до 18 років. Наприклад, для матері з двома дітьми вона становитиме не 960,5 грн, а 1 921 грн, з трьома — 2 881 грн і 50 коп. При цьому тільки для одного з батьків граничний розмір зарплати, який дає право на пільгу, збільшується залежно від кількості дітей віком до 18 років.

Джерело: ДФС

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

У Росії пропонують не карати чиновників за хабарі

Дисциплінарна відповідальність прокурорів: що змінилось за 1,5 роки