in ,

Як відбувався підкуп виборців на 184 окрузі. Повідомлення штабу на Херсонщині.

Фактологія схем 

Як схема працює в деталях?https://bit.ly/3jScnOg

Через родичів склали списки тих людей, які погоджуються віддати за 400 гривень свій голос за Сергія Козиря, кандидата від «Слуги народу». Отримавши гроші на руки, людина підписувала папір, у якому погоджувався бути нібито «спостерігачем» на ділянці у певний час. Звісно, без документів та дозволів. Контроль за виконанням здійснювався телефоном.

Наприклад у смт Горностаївка дюдині казали, що так званим “спостерігачем” на дільниці потрібно бути від 10:00 до 12:00 і відзвонитися за номером +38 095 196 83 20. Люди, яким проплачено, приходили на дільницю,  залишалися там біля години, далі відзвонювалися за номером, що вони проголосували за Козира.

Доходило, навіть до смішного: На горностаївський дільниці літня жінка, випадково зіпсувала бюлетень. І публічно заявила на все приміщення про те, що їй потрібен ще один бюлетень, бо їй потрібно проголосувати і їй за це заплатили. Але щось оформлювати, якось фіксувати навіть члени ДВК бояться. Люди геть залякані, кажуть, ви поїдете, а нам тут з ними жити… Поліція зовсім відокремилась від незалежного процесу, і фіксувало тільки те що пресувало опонентів Козира.

Що вдалось зафіксувати

Про 400 грн. виплат від Козиря, нам озвучили більш ніж на 10 дільницях. Але на камеру «звісно» щось говорити відмовляються. Ми самі на чотирьох ділянках зафіксували «спостерігачів» прихованою зйомкою.

Ось наприклад на відео, що за фільмувала Одарченко з нею спілкуються зразу кілька «спостерігачів» на виборчій дільниці у селищі Горностаївка. https://bit.ly/3w1PMDW Діалог виглядає наступним чином:

– Добрий день! А Ви від Козира спостерігачі?

– Да.

– А посвідчення у Вас є? (тиша)

– Нема? І Ви годинку спостерігаєте?

– Ага, да…

– А Ви знаєте, що це не дуже законно. А?

– Знаємо…

– нузрозуміло… ІбагатоуВастаких«спостерігачів»?

– Вся Лепетиха.

До речі, аналогічні схеми були застосовані Слугами і на 197-му окрузі

За словами Ольги Айвазовської голови правління, громадянської мережі «ОПОРА» на черкащині спостерігачі ОПОРИ провели міні-розслідування https://bit.ly/2ZC4EN9 : «що це за новостворена організація без сайту та сторінки в соцмережах, яка зареєструвала 218 громадських спостерігачів та від імені якої біля дільниць нібито здійснювався контроль за явкою конкретних виборців до приміщень для голосування. Наші спостерігачі зафіксували подібні дії, як мінімум на 4-х ділянках».

Як реагуємо?https://bit.ly/3EODjXB

Ми активно висвітлюємо ситуацію в соцмережах, готові співпрацювати з усіми медіа, хто намагається висвітлити ситуацію.

Також по факту цілої низки неправомірних дій з однаковою складовою на кількох дільницяхКатерина Одарченко подала в поліцію Нової Каховки заяву про здійснення кримінального правопорушення представниками кандидата  Козира від «Слуг народу».

Зазначу, що станом на 31 жовтня з початку проведення виборчої кампанії, поліція отримала 58 повідомлень стосовно порушень Виборчого кодексу України на Херсонщині. Обласна поліція внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань документи про відкриття 8 кримінальних справ, складено 16 адміністративних протоколів про адміністративні порушення.

Будемо вдячні за висвітлення ситуації, і готові надавати будь-яку додаткову інформацію.

Комунікація та координація – за телефоном: +38 097 356 04 08 (Вероніка).

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як працюватимуть судові установи в умовах посиленого карантину?

Колишній директор ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» продовжить відбувати покарання у виді 8 років позбавлення волі – ВС