in ,

Які експертизи можна призначати і які питання ставити

Експертиза лишається важливим судовим доказом, а по деяких справах її висновок може бути вирішальним.
Оновлене процесуальне законодавство тепер надає право сторонам процесу самостійно вибирати експерта і замовляти йому відповідну експертизу. Постанови органів досудового слідства або суду для цього вже не потрібні. Інша річ що статус належного і допустимого доказу у справі висновок експерта набуває лише після відповідного процесуального оформлення, як доказу
У вигляді висновку фахівця думка експерта може бути оформлена і до початку формального процесу – слугувати орєнтиром для оцінки судової перспективи справи.

Експертом є особа, яка володіє науковими, технічними або іншими спеціальними знаннями, має право відповідно до Закону України “Про судову ексртизу” на проведення експертизи і якій доручено провести дослідження об’єктів, явищ і процесів, що містять відомості про обставини справи та дати висновок з питань, які виникають під час  провадження і стосуються сфери її знань.

Висновок експерта не є обов’язковим для особи або органу, яка здійснює провадження, але незгода з висновком експерта повинна бути вмотивована у відповідних постанові, ухвалі, вироку.

Важливе практичне значення для призначення експертизи, коректного формулювання питань експерту, оцінки висновків вже проведеної експертизи мають НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджені наказом МЮ України 08.10.98  № 53/5 (у редакції наказу
Міністерства юстиції України 26.12.2012 № 1950/5 з наступними змінами і доповненнями). 

Вони є додатком до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень і містяться за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0001-13#n254

 

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Комп’ютерні розваги в робочий час – суд відмовив у звільненні працівника

ХТО МАЄ ПРАВО ПІДПИСУВАТИ ДОГОВОРИ І ЯК ЦЕ ПЕРЕВІРИТИ