__________________________________________________________________
На тлі щоденних резонансних чуток про вторгнення Росії в Україну відбулося багато різних подій: від міцного виступу Президента у Мінхені до появи картинок з евакуації донечан до Росії та початку в ній нового військового навчання із застосуванням атомної зброї. Ймовірно там бажають посіяти соціальний хаос і безлад. Серед українці це не пройдею Ми «вакциновані» від російського «вірусу» і не бачимо паніки на вулицях, черг у магазинах і банках. Ми захопилися першої і єдиної Олімпійської нагородої. Та головна подія припала на середу, 16 лютого, – відзначення нового державного свята – Дня єднання України. Хоча певна частина українців, як це буває в нас завжди, все ж задалася питанням: а чим цей день відмінний від Дня Соборності, який святкується 22 січня? Тому коротко і без юридичних нюансів пояснюю: 16 лютого 2022 року ми відсвяткували День єднання, прагнення миру і свободи держави на ім’я Суверенна Україна. Нічого подібного в день започаткування свята Соборності, як відомо, не було.
Цей Днем став відповіддю на залякування великою війною.
Хоча ця війна в Україні триває вже вісім років, тож таке святкування є цілком закономірним. І, здається, наша держава сьогодні, як ніколи, сильна, армія боєздатна, а український народ об’єднаний ідеями збереження миру, свободи та суверенності.
Безумовний сенс цього свята – гуртування українців навколо національної ідеї та демонстрація того, що ми – єдиний народ. Вітчизняними телеканалами прокотився Марафон єдності – цю тему, та й не лише, обговорювали представники всіх прошарків українців за «великим круглим столом».
Додамо, що в своєму Указі Президент доручив Кабінету Міністрів підвищити зарплати військовим, прикордонникам і службовцям Нацгвардії. Тож для них цей день стане подвійним святом.
Отже, ми вже маємо іммунітет міцності й попри грюкання ворога гусеницями танків на наших кордонах, впевнені, що відстоїмо свою землю, бо ми сьогодні єдині, як ніколи і думаємо про майбутнє. І це – добре…
Коментарі
Loading…