in , ,

“За місяць набрали, як за останні півроку”: нардеп про проблеми, які викликає масштабна мобілізація

Після ухвалення закону про посилення мобілізації її темпи значно зросли. За місяць до лав Збройних сил України набрали більше, ніж за пів року до того. Проте тепер є проблема з бронюванням працівників підприємств оборонно-промислового комплексу.

Про це розповів секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв’ю Radio NV.

“За останній місяць ми набрали, мабуть, як, можливо, я трохи перебільшую, за останні пів року”, – зазначив він.

За його словами, зараз дійсно є проблема з бронюванням працівників підприємств ОПК. ТЦК намагаються забрати в армію понад 2000 співробітників ОПК, а декого вже, мабуть, забрали. При цьому при нинішніх темпах мобілізації ці 2000 людей не зіграють ролі для ЗСУ, але їх мобілізація матиме негативні наслідки для ОПК.

Цю проблему намагаються вирішити вже місяць. Існує сильний конфлікт між Міноборони та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України з цього приводу: відчуття, що обидва міністерства намагаються шкодити одне іншому.

Так, щоб отримати бронь, співробітники ОПК повинні йти до ТЦК. А у ТЦК їм вручають повістки на підставі того, що у них нібито немає броні через “відсутність контрактів у підприємства”.

“Я розумію, що влада зараз створила такі умови, коли міністерства бояться брати на себе відповідальність. Був початок війни, коли деякі заступники міністра брали на себе відповідальність, потім вони потрапили у в’язницю. Зараз вони вийшли, але на той момент їх привселюдно посадили. Тепер, звичайно, всі інші бояться брати на себе відповідальність… Зараз важливо, щоб працював ОПК, а наші хлопці були всім забезпечені”, – підкреслив Костенко.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Зупиняють людей і заходять в офіси: СБУ проводить перевірки в урядовому кварталі столиці

Найскладнішу ситуацію зі світлом енергетики прогнозують у липні: яка причина