in ,

За злочини проти довкілля буде посилено кримінальну відповідальність

Уряд вніс пропозиції щодо змін до Кримінального кодексу України   в частині посилення відповідальності за злочини проти довкілля. Відомо, що відбувся комплексний перегляд статей розділу 8 Кримінального кодексу Україні, якій здійснили прокурори Спеціалізованої екологічною прокуратурою та судді.

Так, передбачається посилити відповідальність за вчинення наступних злочинів:

ст.246-1 «Порушення правил заготівлі деревини в межах лісового фонду»;

ст. 246-2 «Незаконне перевезення, зберігання або збут деревини»;

ст. 246-3 «Незаконне ввезення в Україну або вивезення за її межі об’єктів тваринного або рослинного світу».

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський заявив ЗМІ, що «охорона довкілля потребує комплексних рішень. Щоб зменшити негативний вплив від людської діяльності, держава повинна застосовувати такий важіль впливу, як кримінальна відповідальність. До цього часу кримінальні злочини проти природних ресурсів належали до правопорушень невеликої тяжкості. Тепер ми значно посилюємо санкції для невідворотності покарання», – повідомив він.

Пропонується встановити кримінальну відповідальність за провадження господарської діяльності без проведення оцінки впливу на довкілля або без ліцензії (із її порушенням) на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Якщо такі дії спричинили тяжкі наслідки, покаранням буде – обмеження волі на строк від 1 року до 3 років або позбавлення волі на той самий строк. З позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Також передбачено ужорсточення відповідальності за приховування чи ненадання інформації про екологічний, радіаційний стан, який пов’язаний із забрудненням земель, водних ресурсів, атмосферного повітря, харчових продуктів тощо, як що тягне до негативного впливу на здоров’я людей, рослинний і тваринний світ, або заподіяння матеріальної шкоди у великому розмірі. За відповідні дії передбачається штраф від 3 до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю або обмеженням волі на строк до 3 років.

Прийняття законопроєкту дасть можливість сприяти встановленню безпечного навколишнього середовища, підтримати чисте атмосферне повітря та забезпечити рослинний і тваринний світ в природньому стані,  без знищення.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Пять полемічних тез про те чи варто контактувати з російським керівництвом. ВІдповідь на статтю Д. Медведева “Почему бессмысленны контакты с нынешним украинским руководством. Пять коротких полемических тезисов”.

Розкриття банківської таємниці: нові положення