in ,

Презентовано Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачив.

В Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів. Презентували його заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, виконавча директорка МБО “Екологія-Право-Людина” Олена Кравченко та голова ГО “Save Dnipro” Ірина Черниш. Як відомо у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Орхуської Конвенції, зобов’язавшись вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до вирішення екологічних проблем.

Створення національного РВПЗ було однією з висунутих міжнародним документом умов, яка сьогодні нарешті виконана. В “ЕкоСистемі — національної платформі зібрані всі адміністративні екопослуги для бізнесу та вся екологічна інформація для громадян. Вона постійно поповнюється новими сервісами та наборами даних. Сьогодні ми нарешті презентували важливу складову вебпорталу: зручну мапу України, на яку нанесено всі 4 тисячі підприємств-забруднювачів, інформація про які міститься в РВПЗ. Це фактично історична подія у сфері цифрової трансформації довкіллєвої сфери нашої держави”, — розповів заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Скористатися сервісом відкритих даних можна, зайшовши у розділ “Мапа” на сайті ЕкоСистеми. Там відображені підприємства, відповідальні за стан води чи атмосферного повітря у конкретному регіоні, вміщено дати останніх перевірок Державною екологічною інспекцією промислових об’єктів, викладено обсяги забруднення атмосфери та води тощо. Актуальним в умовах пандемії COVID-19 є “бонусний” шар мапи, на якому містяться VR-тури для онлайн-мандрівок об’єктами природно-заповідного фонду України. “У реєстрі можна здійснювати наскрізний пошук, а також користуватися ним як у веб, так і з мобільної версії, — зауважив Руслан Стрілець. — Це лише перша ітерація системи, яку ми продовжуємо вдосконалювати. Сподіваємось, що в цьому нам допоможуть експерти та небайдужі громадяни — будемо раді почути їхні думки про наш новий сервіс”. Загалом, на базі “ЕкоСистеми” вже оприлюднені 63 набори відкритих екологічних даних. До кінця 2022 року їхню кількість планують збільшити втрічі. Надалі ці реєстри стануть основою єдиної національної геоінформаційної системи, в рамках якої здійснюватиметься кроссекторальний аналіз даних реєстрів між собою. ЕкоСистема буде корисною та цікавою не лише громадянам, а й бізнесу: для останнього тут реалізована можливість онлайн отримати 7 адміністративних послуг Міндовкілля.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/ekosystema-u-smartfoni-u-minekologiyi-rozrobyly-mobilnyj-dodatok-dlya-kontrolyu-za-stanom-dovkillya

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Розкриття банківської таємниці: нові положення

За маніпуляції з землею можна отримати штрафів на 100 тис. грн