in

Змінено Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення

Змінено Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2013 р. № 509.

Змінами вилучено згадку про ч. 2 ст. 53 Закону «Про зайнятість населення» із положень Порядку № 509. Тобто вилучена норма передбачала застосування штрафів за невиконання роботодавцем упродовж року квоти для працевлаштування окремих категорій громадян.

Таким чином, у разі невиконання роботодавцем квоти на працевлаштування громадян, зазначених у ч. 1 ст. 14 Закону «Про зайнятість населення», не передбачається стягнення штрафів за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати.

Державна служба України з питань праці нагадує, що з 29.10.2022 р. набув чинності Закон № 2622-IX, який передбачає реформування служби зайнятості, соцстрахування на випадок безробіття та виплати компенсації ЄСВ за працевлаштованих з числа безробітних. З цього часу більше не діє механізм квотування на працевлаштування окремих категорій осіб, тому роботодавці вже не повинні звітувати про них.

До того ж, у зв’язку зі скасуванням механізму квотування на працевлаштування, була вилучена ст. 196 КЗпП, а також внесено правки до ст. 14 Закону «Про зайнятість населення». Таким чином, скасовано штрафи за недотримання квот.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем лише у випадках появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння

Чому путіну та львовій-беловій було виписано ордер Міжнародного кримінального Суду