in

25 липня через примусовий продаж за понад 9 млрд грн продано частина майна ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат». Це найбільша сума коштів з примусового продажу.

Кодексом України з процедур банкрутства, який було введено в дію 21 жовтня 2019 року, визначено, що продаж майна у справах про банкрутство фізичних чи юридичних осіб відбувається тільки на електронних аукціонах в дворівневій електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

«До цього такі лоти реалізовувались на невеличких майданчиках, які були лиш інструментом для розкрадання активів. Після ж запровадження продажу майна у справах банкрутства через систему  Прозорро.Продажі вкрасти кошти стало важче, провести контрольований аукціон стало неможливо, а вартість самих об’єктів тепер об’єктивніша. Яскравою ілюстрацією цієї реформи в дії став продаж частини «Дніпровського металургійного комбінату»: минулого тижня саме завдяки такому порядку продажу активів вдалося реалізувати майно об’єкта за ціною, значно вищою за очікувану», – розповів Міністр юстиції Денис Малюська.

Так, на початку липня 2021 року в електронній торговій системі Прозорро.Продажі частину майна ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», як єдиного майнового комплексу, було виставлено на аукціон за початковою ціною майже 8,4 млрд грн. А вже 25 липня це майно пішло з молотка за понад 9 млрд грн! З остаточною пропозицією 9 170 000 000 грн новим власником майна став ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод».

«Аукціон з продажу «Дніпровського металургійного комбінату» став найбільшим в історії Прозорро.Продажі. Це показовий приклад того, що майно у справах банкрутства на аукціонах продається зі збільшенням ціни, навіть якщо приходить лише один учасник. Ми бачимо, що система забезпечує не лише прозорість, а й дозволяє вигідно та ефективно продавати такі складні активи», – зазначив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.

Ще навесні 2019 року було відкрито провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника. Провівши порівняльний аналіз застосування процедури санації боржника з ліквідаційною процедурою, було зроблено висновок про доцільність застосування процедури санації підприємства. Адже боржник є містоутворюючим суб`єктом підприємницької діяльності та забезпечує працевлаштуванням понад 9 тисяч осіб. Водночас якби виробництво зупинили і, як наслідок, звільнили 9 тисяч осіб – це б призвело до збільшення показників рівня безробіття, погіршення майнового стану населення регіону та подальшої соціальної кризи.

Зважаючи на це, процедурою санації ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» було передбачено реалізацію майна єдиним майновим комплексом та перехід до нового власника (покупця) всіх прав боржника за ліцензіями та дозвільними документам боржника (ст.54 Кодексу). Це створило для нового власника перспективи подальшого здійснення господарської діяльності без вимушеного простою, час якого неможливо розрахувати. Отже, майно боржника за умови продажу в процедурі санації було потенційно більш привабливим для покупців з технічної та інвестиційної точок зору, що прямо вплинуло на попит і вартість майна.

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/ministry/denis-malyuska-rekordniy-prodaj-mayna-u-spravah-pro-bankrutstvo-chastina-dniprovskogo-metalurgiynogo-kombinatu-pishla-z-molotka-za-917-mlrd-grn

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ФДМУ акумулював все об’єкти державного майна на новому сайті.

Правовий тиждень новин