Меценати, тобто юридичні або фізичні особи, можуть сплачувати через Пенсійний фонд України персоналізовані благодійні внески. Механізм переказу таких коштів пояснює Пенсійний фонд України (ПФУ) в офіційному телеграм-каналі.
Як зазначається в інформації ПФУ, ці питання регулюються ст. 72-1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні», який набув чинності у грудні 2022 року.
Відповідно до встановленого законодавством порядку зі сплаченої на окремий рахунок Пенсійного фонду України благодійної пожертви 70% суми виплачується пенсіонеру, а 30% суми — спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій.
Наприклад, якщо благодійна пожертва становить 10 000 грн, пенсіонер отримає 7000 грн.
Чіткого визначеного розміру благодійної пенсії немає. Усе залежить від того, яку суму надіслав меценат до ПФУ.
Завдяки цим коштам відбувається додаткове фінансування системи пенсійного забезпечення. Тому ці гроші — це пожертвування. У Пенсійному фонді пояснили, чим відрізняється добровільна сплата внесків до ПФУ від благодійних пожертв:
- за рахунок добровільної сплати страхових внесків будь-хто може вплинути на зарахування страхового стажу (собі чи іншій особі) або на розмір своєї (чи іншої особи) пенсійної виплати, яку виплачуватимуть у майбутньому;
- сплата певної благодійної пожертви на користь конкретного пенсіонера (або знеособлено) надасть можливість збільшити пенсію, яку пенсіонер або пенсіонери отримують уже сьогодні.
Знеособлені благодійні пожертви у повному обсязі та 30% від персоналізованих благодійних внесків є коштами Пенсійного фонду України і не підлягають поверненню.
Коментарі
Loading…