in ,

Містобудівна документація та її еспертування буде проводитися по новому.

1 вересня КМУ  прийняв новий Порядок затвердження і внесення змін до містобудівної документації. Відомо, що експертизу містобудівної документації будуть проводити по-новому.

Крім того, Мінрегіон розробив ще один документ, проект Порядку розроблення містобудівної документації на державному та регіональному рівні.

Заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій деталізував оновлений документ, саме чим він  буде відрізнятися від старого порядку:

Містобудівна документація фактично буде розроблятися в цифровому вигляді – у формі електронних документів, що містять набори профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000 і єдиній системі класифікації та кодування об’єктів будівництва для формування баз даних містобудівного кадастру.

Замовник буде зобов’язаний забезпечувати оприлюднення містобудівної документації на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, офіційному веб-сайті Мінрегіону та власному веб-сайті (якщо такий існує). І все це – в єдиному форматі даних по всій країні.

Містобудівна документація буде вважатися чинною після затвердження і внесення відповідних даних до містобудівного кадастру.

«Ці зміни будуть впроваджені насамперед для того, щоб зробити документацію більш структурованою,  впорядкованої і зрозумілою як для рядового користувача, так і для фахівця», – зазначив Юрій Тацій.

Дійсно розробка документації відразу «в цифрі» дозволить без втрати часу і людського ресурсу інтегрувати їх в електронний документообіг.

«Це, в свою чергу, дозволить користувачеві, натиснувши всього кілька кнопок, отримати всю інформацію про місто – кількість зелених зон, парковок в районі, кількість місць в дитсадках і школах, нові будівельні об’єкти, які плануються т.д.», – зазначив Юрій Тацій.

За його словами, завдяки оновленню постановою також створюється можливість аналізувати документ в форматі використання GIS-систем. Цей інструмент дозволить швидко вивчити великий обсяг інформації, отримавши дані про конкретні ділянках, територіях, районах.

Нагадаємо, що 1 липня на позачерговому засіданні Верховна Рада прийняла за основу законопроект про реформування сфери містобудівної діяльності 5655 від 11.06.2021.

Також прийнятий за основу супроводжуючий його законопроект 5656 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо зарахування окремих адміністративних зборів за державну реєстрацію в сфері містобудівної діяльності.

Представляючи проект з трибуни його автор, заступник голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк зазначила, що органи місцевого самоврядування отримають дуже широкі повноваження.

«Органи місцевого самоврядування зможуть без суду заходити на об’єкти і зносити їх», – заявила вона.

Джерело

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 30 серпня по 3 вересня 2021 року)

Національної стратегії у сфері прав людини: питання впровадження в політичне та правове життя.