in , ,

Аналіз військових подій від Віктора Чумака.

Доброго вечора, ми з України!
Війна 2022. День 82й. 16 травня. Літопис.
Головне.
Як на мене, основною рушійною силою Майдана у 2014 році було відчуття, що можна виразити одним словом – «задовбали». Навіть плакат такий висів на барикаді поруч з європейською площею.
Держава тоді задовбала всіх – громадян, бізнеси, бюджетників, правоохоронців… Всіх. Що і призвело до революції Гідності.
Але вона не стала ні економічною ні соціальною революціями, тому що примат держави особливо в економіці зберігся до цих пір.
І вот сьогодні знову прозвучало слово «задовбали».
Його сказали більше ніж 700 бізнесменів, які підписали відкритого листа до Президента.
Мета їх дій – привернути увагу до “катастрофічних помилок чи свідомої руйнації економіки України з боку деяких чинних представників влади.
Водночас вони наголошують на ризиках для бізнесу, які змушують близько 10% підприємців вже проводити релокацію за кордон. Насамперед підприємці заявляють про економічну неволю.
У зверненні йдеться, що Україна посідає 130-те місце у рейтингу економічної свободи, що є ілюстрацією непривабливості країни для ведення бізнесу.
Підприємці наголошують, що “уособленням регресивного, популістського соціалістичного підходу є голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев”.
“Він є послідовним противником економічної свободи, прихильником жорсткішого державного регулювання та придушення підприємницької ініціативи, що робить нашу діяльність неможливою.
Бізнес підкреслює – нещодавні заяви Гетманцева про підвищення податків вже призвели до того, що багато підприємців вже відмовились від інвестиційних проєктів в Україні і переносять їх в європейські країни.
Бізнес просить Зеленського негайно усунути Гетманцева з посади секретаря Нацради Відновлення та з податкового комітету Верховної Ради і призначити на ці посади людей, “які поділяють ідеї прогресу, стрімкого розвитку”.
Це дуже серьйозна заява, яку підписала купа відомих людей…
Як ви думаєте, почує?
І. Міжнародна політика.
1. Тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін зазначила, що Сполучені Штати надали Україні військову допомогу без якихось умов щодо Донбасу і Криму.
Вона додала, що чула припущення про те, що США нібито зумисно не надають Україні стільки зброї, щоб російську армію можна було відкинути і перемогти, і дають стільки, щоби їх тільки стримувати та виснажувати.
Це хороша заява, але доказом її для мене буде надання України декількох видів озброєнь в достатній кількості.
Перше це РСЗВ HIMMARS та MLRS.
Друге це ОТРК ATACMS
Третє – це літаки. Навіть ні F16, а хоча б А-10.
2. Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель розповів, на яку зброю підуть нові 500 млн євро, які ЄС виділить на військову допомогу України.
Ці 500 мільйонів євро підуть на важке озброєння. Наразі ми надаємо бронетехніку, танки, важку артилерію, боєприпаси – все те, що необхідно для такої війни”, – зазначив глава європейської дипломатії.
3. Президент РФ Владімір Путін заявив, що у Росії немає проблем зі Швецією і Фінляндією, і їх вступ до НАТО не створює безпосередньої загрози.
А як же «5 хвилин під льотного часу для ракети до Москви? Там же все буде взагалі на кордоні Ленінградської області…… А якже НАТО повинно відійти до кордонів 1997 року? Вже не треба?
«Путін знову всіх переграв»
ІІ. Внутрішня політика.
4. За результати опитування центру Разумкова серед тих, хто виїжджав з України з 15 березня по 1 квітня, більше половини становили жителі Сходу та Півдня країни (51,5%) і центральних областей (45%, у тому числі 31% — жителі Києва та Київської області), і лише 4% — жителі західних областей.
Серед тих, хто повертається, переважну більшість (69%) становлять жителі центральних областей — переважно це жителі Києва (35%) та Київської області (17%). 12% тих, що повертаються — жителі Східного регіону, 9% — Південного регіону, 10,5% — Західного регіону.
73% опитаних відповіли, що після повернення в Україну планують поселитися в тій же області, де проживали до війни, 26% — що планують поселитися в іншій області (переважно це жителі Східного регіону).
5. Ринок праці: попит на роботу вищий за пропозицію…
З початком війни в Україні кількість вакансій різко зменшилася, а резюме – побільшало.
Про це йдеться у результатах дослідження кадрового порталу grc.ua
За даними державної служби зайнятості, в квітні на 25 326 вакансій претендувало 283 356 безробітних, тобто конкуренція на одне робоче місце становила майже 12 осіб.
За даними портала grc.ua, рівень конкуренції на одне робоче місце в квітні був дещо менший та в середньому становив 7 осіб. Проте, є професійні сфери, в яких цей показник набагато вищий через майже повну відсутність пропозицій роботи.
Найбільше вакансій відкрито для спеціалістів сфери Продажі (18,6%), в сфері ІТ, інтернет, телеком (13,5%), для фахівців зі сфери транспорту та логістики (9%), робітничого персоналу (8,8%), в будівництві (5,9%), в медицині та фармацевтиці (5,3%).
6.. У Визирці, що на Одещині, місцевий храм в умовах війни з РФ вирішив зректися підпорядкування Українській Православній Церкві Московського патріархату.
Про це повідомив настоятель ставропігійного Православного приходу УПЦ Борис Нагорний.
Всі б так …
ІІІ. Бойові дії.
Враховуючи, що вчора був вихідний, ні розвідки наших партнерів, ні громадські інституції що спеціалізуються на вивченні війни жодних нових релізів не надали.
Міг би сказати я, що ситуація хоч і складна, але контрольована ?
За будь-яких умов, жодна армія світу не готова вести наступальні бої протягом місяця. Росіяни видихаються. Вони ще можуть сконцентрувати якусь більшість в районі Северодонецька з метою виходу на адмін кордони луганської області і все. Зібрати можуть, але вийти та утримати навряд.
Тут треба ловити момент, коли їх наступ захлинеться повністю, нет дати їм закріпитись на захоплених позиціях і перейти в контрнаступ. І гнати до кордонів, Чи до Москви? Якщо почати від Купянська та Ізюму то гнати можна буде до Чонгару. Думаю так і буде.
Нічого нового я не сказав. Але висловився…
Зведення ГШ наступне.
Противник продовжує ведення наступальних дій у Східній операційній зоні. Основні зусилля ворог зосередив на Донецькому напрямку. На Слобожанському напрямку намагається стримувати наступ Сил оборони на північ від міста Харків та запобігти їх виходу на Державний кордон України. Веде підготовку до наступальних дій силами підрозділів, зосереджених в районі міста Ізюм.
7. На Харківському напрямку основні зусилля противника зосереджуються на утриманні займаних позицій та недопущенні просування наших військ. Ворог намагався вести бойові дії в напрямку населеного пункту Тернова, успіху не мав.
На Слов’янському напрямку противник, силами підрозділів зі складу
20 загальновійськової армії, здійснює доукомплектування та поповнення втрат, намагається відновити наступ.
В результаті вогневого ураження Силами оборони ворожих складів, що розміщувались в місті Ізюм, знищено значний запас боєприпасів.
8. На Донецькому напрямку противник здійснював вогневе ураження підрозділів наших військ із мінометів, ствольної артилерії, реактивних систем залпового вогню та авіації.
На Лиманському напрямку ворог вів наступальні дії в районі населеного пункту Шандриголове. У напрямку населеного пункту Лиман, за результатами бойових дій, успіху не має, намагається посилити угрупування своїх військ.
На Сєвєродонецькому напрямку окупанти вели бої в районі населеного пункту Борівське, зазнали втрат.
На Авдіївському напрямку ворог діяв в напрямку населеного пункту Суха Балка. Здійснив обстріли окремих позицій Сил оборони касетними боєприпасами.
На Бахмутському напрямку протвник веде бойові дії в районах населених пунктів Тошківка і Пилипчатине. В районі Гірського російські окупанти зазнали втрат та відійшли.
На Курахівському напрямку ворог наступав в районі Марʼїнки та Новомихайлівки, успіху не мав.
У Маріуполі основні зусилля противник зосереджував на блокуванні та ураженні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”. Продовжує масовані артилерійські та авіаційні удари.
9. На Новопавлівському та Запорізькому напрямках активних бойових дій ворог не вів. Здійснював вогневе ураження цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Времівка, Новосілка, Мала Токмачка та Новоандріївка. Завдав авіаційного удару по населеному пункту Малинівка. Вживає заходів щодо логістичного забезпечення військ.
10. На Південнобузькому напрямку ворог активних бойових дій не проводив, здійснював обстріли цивільної інфраструктури із ствольної артилерії та мінометів у районах населених пунктів Олександрівка, Шевченкове і Нововоронцовка.
Сили оборони України здійснили вогневе ураження польового складу боєприпасів противника в районі населеного пункту Давидів Брід.
Бережіть себе, вірте в ЗСУі все буде Україна!

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

ПРО ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ У ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ