in ,

Аналог заряду «Сонцепєка»: росіяни почали випускати по Україні дуже небезпечні «шахеди»

Росіяни почали оснащувати БПЛА типу Shahed-136 новою бойовою частиною – термобаричною. При її вибуху утворюється сильна ударна хвиля, яка вражає всі органи людини.

Про це повідомив фахівець у галузі зв’язку, РЕР та РЕБ Сергій Бескрестнов.

«Майже 40 кг термобаричного заряду із трьома підривниками. Цей заряд може вразити велику територію підстанції чи складів. Це, можна сказати, аналог заряду «Сонцепєка» та «Буратіно», – зазначив він.

Як пояснюють в Defence express, термобаричний боєприпас ефективний у замкнених приміщеннях, включно з житловими будинками через надлишковий тиск у фронті ударної хвилі.

Під час детонації термобаричного боєприпасу однотактової дії під час його вибуху утворюється ударна хвиля, за якою починають рухатись елементи термобаричної суміші. Ця суміш взаємодіє з повітрям та сама з собою й утворюється хмара з температурою 2400-2600 °C, яка тримається близько однієї секунди.

Ця хмара, на відміну від ударної хвилі від фугасного боеприпаса, розтікаючись, заповнює весь об’єм. Тобто, від неї неможливо сховатися за рогом. Окрім надвисокої температури під час вибуху утворюється потужна ударна хвиля, яка уражає легені, органи слуху тощо. Водночас чи є цей боєприпас одноактним поки невідомо.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

В Україні з’явився онлайн-гід із прав людини

В одному із пунктів пропуску на кордоні з Польщею почали оформлювати вантажівки на виїзд з України