in ,

Анонс судових засідань ВП ВС у справах, можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

4 лютого об 11:00 відбудеться судове засідання у справі № 912/1120/16, яка була передана на розгляд Великої Палати ВС Касаційним господарським судом у складі ВС з огляду на наявність виключної правової проблеми.  Питання, яке має вирішити Велика Палата, стосується меж застосування міри відповідальності, передбаченої ст. 625 ЦК України, у справі про банкрутство у разі подання заяви кредитора з грошовими вимогами до боржника.Цього тижня Велика Палата Верховного Суду розгляне низку справ, які можуть зацікавити правників, журналістів і громадськість.

Так, 4 лютого о 10:30 Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд за виключними обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2012 року та ухвали Вищого адміністративного суду України від 28 травня 2013 року у справі за позовом ФОП Станко Н. І.,ТОВ «СЛОТ-КАЗИНО» та ТОВ «Зигзаг Удачи – Крим» про визнання незаконним і нечинним підпункту 2 пункту 3 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 травня 2009 року № 494-р «Про заходи щодо підвищення рівня безпеки громадян», відповідно до якого було зупинено дію ліцензій, виданих суб’єктам господарювання, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу. Посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини у справі «ТОВ «Світ розваг» та інші проти України» (заява №13290/11 та дві інші), заявник просить скасувати рішення судів апеляційної та касаційної інстанцій про відмову в задоволенні позовних вимог і залишити в силі постанову суду першої інстанції про задоволення позову.

На 12:00 4 лютого призначено розгляд справи № 908/137/18 за позовом фізичних осіб до ТОВ «ДТЕК ПАУЕР ТРЕЙД» про визнання недійсними правочинів щодо зобов’язання акціонерів ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» продати прості акції на вимогу відповідача відповідно до публічної безвідкличної вимоги про придбання акцій у всіх власників акцій Товариства. Позов мотивований тим, що правочин щодо обов’язкового викупу акцій Товариства на підставі ст. 65-2 Закону України «Про акціонерні товариства» (сквіз-аут) є неправомірним, здійсненим на порушення норм Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

5 лютого о 10:00 та об 11:00 Велика Палата ВС розгляне заяви про перегляд судових рішень у зв’язку зі встановленням ЄСПЛ у справі «Чернега та інші проти України» (заява № 74768/10) порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом. ЄСПЛ, зокрема,  встановив порушення прав заявників, які брали участь у протестах проти вирубування дерев у центральному парку в м. Харкові, на справедливий суд та на мирні зібрання.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Випробування для працівника при прийнятті на роботу

Иметь детей в Швейцарии становится роскошью