in ,

Дайджест економічних новин від Forbes

Минув 15-й тиждень війни. ЗСУ стримують навалу росіян на сході й тиснуть окупаційні війська під Херсоном. Наші військові зірвали чергові дедлайни російського керівництва щось там захопити до 10 червня.

Ми намагалися не відставати і з наполегливістю ЗСУ розбирались у подіях, що мають неабияке значення для української економіки та підприємців.

Про що важливого ми писали цього тижня:

 

1 Україні критично бракує грошей. У травні дефіцит бюджету досяг 115 млрд грн. І це велика проблема, що зростає місяць від місяця. Обіцяні західними партнерами гроші не дійшли у повному обсязі. І майже половину діри бюджету закриває НБУ, прямо кажучи – друкує гроші. Як наслідок на нас чекатимуть інфляція і девальвація. Більш-менш контрольованим процес може бути ще протягом двох-трьох місяців, після цього… не хочеться згадувати ранні 90-ті. З хороших новин – Нацбанк це усвідомлює і намагається переконати Мінфін змінити кредитну політику. Про що домовляються НБУ та Мінфін – у нашій статті про проблеми наповнення бюджету.

Діра у 100 млрд грн на місяць. НБУ та Мінфін не можуть домовитися, хто має наповнювати бюджет. Що буде, якщо вони не дочекаються міжнародної допомоги

 

2 У команді Зеленського є розуміння, що Україна живе невідповідно до своїх коштів і треба скорочувати видатки. Почати хочуть з армії чиновників. Ми дізналися перші подробиці плану. Наразі команда Мінцифри Михайла Федорова намагається порахувати чиновників та зрозуміти, що вони роблять. Основна ідея реформи – автоматизувати і перевести в онлайн значну частину сервісів держави. За попередніми оцінками, це дозволить удвічі скоротити армію держслужбовців.

Це вже не перший підхід до реформи держслужби, попередні ламалися на етапі реалізації. Чи вийде у Федорова і ко?

Уряд задумав зменшити армію чиновників на 100 000. Це зекономить десятки мільярдів гривень. Що ще відомо про нову реформу держслужбовців

 

3 Угода тижня – у мережі парфумерних магазинів «Brocard Україна» новий власник. На щось подібне можна було чекати: з 2011 року у Brocard були російські акціонери – власник мережі «Л`Этуаль». Після 24 лютого такий партнер став токсичним: Brocard потрапляв під закон про націоналізацію російських активів в Україні і постанову Кабміну про заборону надання послуг російському бізнесу. Як наслідок – половина магазинів не працювала, компанія була обмежена у розпорядженні коштами зі своїх рахунків.

Новий власник російської частки – французький парфумерний холдинг Philippe Benacin Holding. Угода не ринкова, французи рятують компанію, й оцінювати, за скільки викупили понад 50% Brocard, складно.

Є в цій події й іронія долі: засновник компанії Юрій Гаткін багато років тому казав, що хотів би, щоб Brocard став частиною великої французької парфумерної компанії. Мрії справджуються, хоча й за дуже поганих обставин

Військовий розпродаж. Мережа Brocard позбулась російського власника. Скільки може коштувати угода

А тут – ексклюзивний коментар нового власника Brocard Французький покупець Brocard розповів Forbes чому придбав компанію

 

4 Ми мало не щодня читаємо новини, що в різних країнах Європи заарештовують активи російських політиків-чиновників, пропагандистів, бізнесменів. Чому ми не чуємо таких новин з України? Ми поставили ці запитання голові НАЗК, саме це відомство готує санкційні списки. Олександр Новіков був відвертим, і його відповіді неабияк сколихнули медіапростір. Виявляється, РНБО не поспішає із санкціями проти Медведчука і ко та російських підприємців, що підтримують війну, а це необхідна умова для швидкої конфіскації активів проросійських діячів. І ще цікавіше, що СБУ навіть іще не передала перелік потенційних підсанкційних осіб до РНБО, хоч отримала його від НАЗК близько місяця тому.

Хто і коли може потрапити під українські санкції й втратити свої активи?

«Фонд покаяння» для росіян, конфіскація активів Медведчука та Шарія, питання до Новинського, Ярославського та Фрідмана. Інтерв’ю очільника НАЗК про українські санкції

 

5 Війна зробила світогляд українських урядовців набагато прогресивнішим: Кабмін запропонував легалізувати медичний канабіс. До України це вже зробили 50 країн світу, і їхній досвід показує, що це безпечна з точки зору популяризації наркотиків і дуже вигідна для економіки й бізнесу ідея. Ми розібралися, скільки коштує побудувати легальний бізнес на канабісі і чому зараз хороший час для легалізації. Віримо у прогресивність депутатів і що законопроєкт збере 226 голосів.

МОЗ хоче легалізувати медичний канабіс в Україні. Як бізнес зможе заробити на цьому ринку (і чому це потрібно мільйонам українців)

 

6 Наостанок – інтерв’ю, що особисто мене дуже надихає. Голова «Укрзалізниці» Олександр Камишін і більш як 200 000 його співробітників – цивільні герої цієї війни. Ми поговорили з ним про евакуацію мільйонів українців, доставку зброї від союзників під ракетними ударами, доправлення перших осіб світових країн у цілковитій таємниці. Крім цих досить популярних тем ми сфокусувалися на менш захопливому, проте не менш важливому – фінансовому стані УЗ, проблемі українського експорту, втратах і кадровій політиці залізниці.

Війна коштує «Укрзалізниці» до 3 млрд грн щомісяця. Як не зупинитись під російськими обстрілами, втративши більше половини доходів. Велике інтервʼю з Олександром Камишіним

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Розмір орендної плати встановлюється встановлюється згідно з Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою КМУ від 29 грудня 2010 року № 1253.

ЧИ ДІЙСНО ЗАКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ У ЗВʼЯЗКУ З ДЕКРИМІНАЛІЗАЦІЄЮ ДІЯННЯ ПОРУШУЄ ПРЕЗУМПЦІЮ НЕВИНУВАТОСТІ? (РІШЕННЯ КСУ №3-Р(ІІ)/2022)