in , ,

Екс-президент України готується до вирішального протистояння із чинним президентом

Екс-президент України готується до вирішального протистояння із президентом Зеленським.
Екс-президент України, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко у четвер повторно не збирається бути на допит для обрання йому запобіжного заходу у справі про держзраду та сприяння тероризму шляхом організації постачання вугілля з невизнаних республік Донбасу. Його адвокати та політичні соратники розгорнули кампанію з дискредитації звинувачення, називаючи його спробою «знищити опозицію». Сам же Петро Порошенко звернувся з Варшави, пообіцявши повернутися до Києва у першій половині січня. Заявив, що влада «перейшла червоні лінії», він попередив, що за це «доведеться відповідати».

Розгорнути на весь екран
За словами Петра Порошенка, влада натякає, що йому краще залишитися в Європі. Але екс-президент обіцяє не зробити їм такого задоволення — він повернеться в Україну в першій половині січня
За словами Петра Порошенка, влада натякає, що йому краще залишитися в Європі. Але екс-президент обіцяє не зробити їм такого задоволення — він повернеться в Україну в першій половині січня

Повторна спроба викликати Петра Порошенка на допит у Державне бюро розслідувань (ДБР) у справі про постачання вугілля на Україну з невизнаних республік Донбасу в 2014–2015 роках, в яких звинувачення вбачає держзраду та сприяння тероризму, так само як і провал. кінця минулого тижня.

Подробиці продовження полювання української судової влади на п’ятого президента країни, який терміново відлетів з Києва минулої п’ятниці і перебуває у Варшаві, розкрив його адвокат Ілля Новіков. «До будинку Петра Порошенка приїхала делегація з прокуратури, поцікавилися у охоронця, чи вдома п’ятий президент, і засунули в щілину хвіртки текст підписаної підозри у справі про постачання вугілля з ДНР та повістку на допит на 23 грудня»,— написав у понеділок у Facebook. Новіков.

За відсутності Петра Порошенка пан Новіков та інші адвокати стали головними хедлайнерами.

«Чому він повинен був на нього піти? Обидві повістки — і та, яку намагалися вручити в п’ятницю, і та, яку сьогодні засунули йому в хвіртку, виписані неправильно»,— дивувався Ілля Новіков в ефірі телеканалу «Перший», відповідаючи на запитання, чому Петро Порошенко відмовився з’явитися на допит 23 грудня . «Не дайте під стукіт ножів та вилок вкрасти останнє, що залишилося від незалежності генпрокурора. Я наполягаю, що ця справа — державний переворот, це знищення як опозиції, так і правоохоронної системи»,— заявив Новіков того ж дня на брифінгу в Києві.

«Ми обов’язково все опублікуємо, щоб кожен міг насолодитися та побачити, що за цими звинуваченнями нічого не варте»,— додав другий адвокат Петра Порошенка Ігор Головань. За його словами, захист має намір оприлюднити текст підозри у державній зраді, щоб усі могли «насолодитися фейковими звинуваченнями».

Разом із його адвокатами у кругову оборону пішли й найближчі соратники Петра Порошенка.

Так, голова штабу партії «Європейська солідарність», колишній секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олександр Турчинов зазначив, що у 2014–2015 роки «ситуація була надскладною, було військове загострення, і в цих умовах керівництво змогло забезпечити енергетичну безпеку». .

Ще один соратник Петра Порошенка, колишній генпрокурор Юрій Луценко, прогнозує подальший розвиток подій так: «Коли він повернеться, його зустрінуть в аеропорту автоматники, бо нібито він буде в українському розшуку. Автоматники завезуть його до СІЗО. Із СІЗО його відправлять до суду, суд обере йому запобіжний захід, і потім РНБО ухвалить рішення конфіскувати його активи». Втім, за словами Луценка, партія «Європейська солідарність» продовжуватиме боротьбу, навіть якщо їй «перекрити фінансовий кисень» шляхом конфіскації активів її лідера. “Євросолідарність” – партія ідеологічно мотивованих людей, які і без фінансування організаційної діяльності підтримуватимуть курс Петра Порошенка», – заявив Юрій Луценко. Він також висловив думку про те, що справа проти Петра Порошенка завдасть найсильнішого удару по іміджу України. «Ніхто не захоче зв’язуватися з країною, в якій щодо колишнього президента може бути таке правове та політичне беззаконня»,— вважає Юрій Луценко.

До лав захисників Петра Порошенка по суті приєднався і політик із протилежного табору Ренат Кузьмін. Він є депутатом Верховної ради від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука, екс-заступника секретаря РНБО, а також колишнього першого заступника генпрокурора періоду правління президента Віктора Януковича. Українські політики Євромайдану 2014 року і ті представники старої еліти, яких майже вісім років тому було вигнано з влади, несподівано для себе опинилися в одному човні з огляду на те, що у справі про «вугільну держзраду» проходять і Петро Порошенко, і Віктор Медведчук.

«Ні Медведчук, ні Порошенко у цій справі не можуть бути засуджені. Сама ж суть пред’явлених підозр — це юридичний треш. Жоден юрист, який себе поважає, під цим не підпишеться. Чим усе скінчиться? Справа проти Медведчука та Порошенка буде припинена, всі причетні до його фабрикації сядуть на лаву підсудних», – написав у Telegram Ренат Кузьмін.

Тим часом сам Петро Порошенко має намір незабаром повернутися, причому як тріумфатор.

«Мені передають привіти з офісу президента про те, що вони з розумінням поставляться до того, якби я залишився в Європі. Я хочу наголосити, що не надаю їм такого подарунка і повернуся до України в першій половині січня»,— заявив Петро Порошенко у своєму відеозверненні, розміщеному у Facebook. Він назвав справу про вугільну держзраду «переходом червоних ліній», за який «доведеться відповідати». «Ми поговоримо, як тільки я повернуся, про держзраду та про сприяння та фінансування тероризму. Хто є державним зрадником? Той, хто разом із українськими збройними силами у 2014 році звільнив дві третини окупованого Донбасу? Чи той, хто шляхом підписання документа про розведення сил дав ворогові нашу землю? Той, хто наказав і санкціонував десятки операцій з ліквідації окупантів та ворогів України? Чи той, хто зливає Лукашенку та Путіну спецоперації української розвідки?» — закликав Петро Порошенко українців самостійно зіставити те, чого досягли на посаді президента він та його наступник.

У свою чергу, у ГБР дають зрозуміти: рішення про запобіжний захід поки не прийнято. Як багатозначно зауважив заступник начальника департаменту з нагляду за органами держбезпеки офісу генпрокурора Іван Кисилевич, на остаточний вибір запобіжного заходу «впливатиме багато факторів».

Одним із таких факторів може стати реакція США та їхніх європейських союзників, які, зважаючи на все, не впевнені в тому, що ця справа не має політичного підґрунтя. «Сполучені Штати уважно стежать за справою проти колишнього президента Порошенка. Дуже важливо, щоб процес та результат ґрунтувалися на принципах верховенства права, а не на політичних мотивах»,— йдеться у повідомленні посольства США у Києві, розміщеному у Twitter. Таке попередження зробила глава британської дипмісії Мелінда Сіммонс.

Тим часом президент Зеленський та його оточення демонструють готовність до вирішальної битви зі своїм головним опонентом і не мають наміру давати задній хід.

Коментуючи підозри у держзраді щодо Петра Порошенка, прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV висловив упевненість, що все відбувається у рамках закону. У свою чергу Володимир Зеленський вважає, що справа лідера «Європейської солідарності» не викличе масових протестів і не дозволить розгойдати ситуацію. «Я думаю, що підтримки цих процесів у суспільстві немає і зрозуміло чому. Воно так не вийде — заробляти на тому суспільстві, а потім, щоб це суспільство тебе підтримувало»,— заявив президент В. Зеленський.

За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Мінюст звітує…

Ефективність системних реформ в Україні