in

Формула самозахисту.


Вона досить проста. Якщо ви не лікар або не співробітник Нацполіції і не є службовцем, якому видали спецперепустку для виходу з дому, то сидить краще вдома або беріть лікарняний і не йдіть на роботу!
_______________________________________________________________________
Офіс газети «Юридичний вісник України», редакції усіх чотирьох наших журналів, як і все видавництво Юрінком Інтер, перейшли на віддалену роботу. Це означає, що ми не виходимо зі своїх домівок аж до зміни ситуації. І виявляється, що будь-які публікації можна написати вдома, й передавати їх та інформацію один одному з дому в електронному форматі. А зустрічі, консультації, перемовини чи просто побачення можна провести по скайпу або розмістити через мережі, викласти на сайтах. Я пояснюю це тим, хто ще не зрозумів, чому так важливо дотримуватися карантину.
Вже багато років я пишу практично кожного дня. Іноді мій опис стосується дрібних речей, іноді цікавих історій, а іноді – я надаю сам собі корисні поради. Я не збираюся розважати усіх тих, кому адресується моя писанина. Просто я хочу, аби разом ми більше дізналися про світ суддів і прокурорів, адвокатів і поліції, нотарів та юрисконсультів, юристів-викладачів та юристів-науковців. Можливо, це стане комусь у нагоді чи врятує когось від негараздів.
Тому те, що я пишу зараз, можливо, є найважливішим за всі роки, повірите! У всьому світі підіймається епідемія, проголошена ВООЗ пандемією. Вона йде в Ізраїлі, Італії, Німеччині, Англії, США, Кореї, Китаї. У Старому й Новому світах. Кажуть, що вона почалася у Китаї. Та про те, де вона почалася насправді – це навіть Сам Господь Бог не знає. А знає, то чомусь не розказує. Вона не починається і не закінчується – вона розростається. Подивіться на італійський сценарій її розгону. Із вже існуючими тисячами загиблих, із падінням системи охорони здоров’я, з пустими вулицями таких улюблених і знайомих італійських пейзажів.
Про те, що саме сталося. По-перше. Це тривіально, але я нарешті зрозумів, що коронавірус – не грип. Він набагато заразніший від грипу. Смертність в Італії дорівнює майже 7% від захворюваних, що в порівнянні з грипом у 70 разів сильніше. І це в Італії, що є однією з розвиненіших країн! Треба пам’ятати, що в жодній країні епідемія не закінчилася. І з плином часу реальна смертність може наздогнати нас так, як у Середньовіччі Європу наздогнала «Чорна смерть».
По-друге. Не вірте, що вмирають люди похилого віку. Просто швидше вмирають ті, у кого є хронічні захворювання – особливо пов’язані зі слабким імунітетом, дихальною системою, а також серцем, зайвою вагою, діабетом. Вмирають також ті, хто ослаблений якоюсь хворобою. Тому, якщо декілька днів відбулася застуда, ангіна, грип тощо – ви в групі ризику, навіть якщо вам небагато років і ви мали козацьке здоров’я.
По-третє. Що важливо. Ніхто не знає, чи виліковуваний коронавірус. Судячи зі спостережень про тих, що вижили, більше ніж третина має проблеми з функціями дихальної системи, і точно ніхто не знає, а що буде з ними далі.
Кажуть, що ізраїльські лікарі вбачають у видужавших симптоматику початкові стадії фіброзу легенів. Дай Боже, щоб це було не так! Щоб усі видужали остаточно і щоб у перспективі до них після цього вірус не повернеться ніколи.
Про найстрашніше! Кожен носій коронавірусу є вбивця, бо він обов’язково заразить інших людей. Людина, яка вийшла з дому і просто поговорила з найкращим другом, однак зараженим, – вона вже заразилася від нього, і вона також є не просто улюбленим членом родини, а є її вбивцею!
Ми зіткнулися, мабуть, із найнебезпечнішим викликом в історії людства.
Що маємо робити? Зрозуміти, що зараження – це смерть. Це не обов’язково ваша смерть, але ви можете заразити людей по ланцюжку. І хто помре від вас – ваші батьки, друзі чи вороги – це від вас вже не залежить. Ланцюжок коронавірусу обирає слабкішу ланку.
Про карантин. Він має бути повний, абсолютний, невідворотний. Тобто необхідно просто не виходити з дому. Бо крім вас самих є ще поверхні, ручки дверей, кнопки світла чи виклику ліфта, входу в будинок.
Повний означає тотальний. Бо навіть вийти з дому і купити хлібця чи картоплі – можна натрапити на носія. Хворим може бути продавець чи особа, з якою торкнувся випадково, а вдома забувся помити руки і за тиждень помер хтось близький! Чи варта та картопля життя!
Не може бути причини, крім медичної необхідності, щоб виходити з дому. А якщо у вас є собака, то треба розуміти, що з нею ви ризикуєте життям, і треба вживати необхідних заходів щоразу.
Їжу можна купити не менше ніж раз на тиждень. Овочі і фрукти, а також всі предмети необхідності можна замовити. Товар бажано лишити на балконі, взявши пакунки рукавичками і віднести на балкон. Нехай там полежать.
Про рух. Вкрай необхідно займатися фізкультурою. Не лише для фізичного почуття, але для психологічного розуміння своєї сили і готовності не здаватися недузі.
Я не часто пишу пости в ФБ. Хоча іноді вкладаю дещо змістовне у свої літери. Зараз нам важливо не лякати один одного, а боротися за спасіння наших душ. Бо врятувавши хоча б одну душу, ми допомагаємо світові!
Про вдячність. Будемо вдячні лікарям, медсестрам, санітарам, прибиральницям. А особливо поліції, військовим, силам держбезпеки. Бо вони на першій лінії цієї невидимої війни!

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Наслідки порушення порядку пред’явлення особи для впізнання

Карантинні нововведення для бізнесу. Які нюанси треба знати?