in ,

Кабмін схвалив законопроєкт щодо доброчесного лобіювання: деталі

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт щодо доброчесного лобіювання. Він спрямований на реалізацію рекомендацій Європейської комісії щодо вступу України до ЄС.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на представника уряду у Верховній раді Тараса Мельничука у Telegram.

Як зазначив Мельничук, проєкт закону має на меті забезпечення правових засад лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик та стандартів, забезпечення нормативно-правового регулювання взаємодії посадових осіб із заінтересованими сторонами та суб’єктами лобіювання, встановлення прозорих механізмів діяльності суб’єктів лобіювання та посадових осіб та механізмів контролю за лобістською діяльністю.

«Доопрацьований законопроєкт враховує пропозиції надані коаліцією громадських організацій, зокрема, у частині про адвокацію. Адвокація не є лобізмом і це чітко зафіксовано у проєкті закону», – написав він.

Народний депутат Ярослав Железняк оприлюднив проєкт закону на своєму каналі у Telegram.

Згідно з проєктом, передбачається створення Реєстру прозорості, держателем та адміністратором якого є Національне агентство з питань запобігання корупції.

До Реєстру особою, яка має намір зареєструватися як суб’єкт лобістської діяльності та/або суб’єкт адвокації, вноситься чіткий перелік інформації.

До Реєстру вносяться відомості про лобістські контракти, джерела фінансування, клієнтів та бенефіціарів здійснення лобіювання, та суб’єкта лобіювання.

Визначено, що відомості, які вносяться до нього, є публічними. Доступ до Реєстру прозорості – відкритий і безкоштовний.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

«Нова пошта» попередила українців про нову схему шахрайства

У Києві під час одержання хабаря затримали проректора столичного вишу