in

Корпоративне право України та Європейських країн

Навчально-науковий Юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника протягом всієї історії свого існування не залишався осторонь гострих науково-правових дискусій.  Саме тому цей вищий навчальний заклад є постійним організатором та співорганізатором всеукраїнських і міжнародних конференцій з широкого кола актуальних правових питань для науковців, студентів та практиків.

Так, 6–7 жовтня на базі цього інституту відбулася XV міжнародна науково-практична конференція «Корпоративне право України та європейських країн: питання теорії та практики», співорганізатором якого виступив НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України та Лабораторія проблем корпоративного права як структурний підрозділ інституту.

Метою конференції було обговорення актуальних питань щодо порівняльного аналізу правового регулювання здійснення й захисту корпоративних прав в Україні та ЄС, приведення корпоративного законодавства нашої країни у відповідність до acquis communautaire, зокрема, питання щодо: організаційно-правових форм корпорацій; порядку формування та діяльності органів товариства; реорганізації товариства у формі злиття (приєднання), поділу (перетворення); поглинання товариства (придбання значного пакета акцій); документів, що посвідчують корпоративні права; корпоративних актів та корпоративних правочинів; відповідальності корпорацій, зняття «корпоративної вуалі» тощо.

Відкрила науковий захід та презентувала колективну монографію «Корпоративне право України: проблеми теорії та практики» директор Навчально-наукового Юридичного інституту, доктор юридичних наук, професор Валентина Васильєва, яка привітала іноземних і вітчизняних учасників конференції, наголосивши на актуальності теми обговорення. У свою чергу директор НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ Олександр Крупчан від імені колективу інституту подарував на честь проведення XV Міжнародної науково-практичної конференції картину із зображенням пам’ятника Магдебурзькому праву. Зі словами вітання з нагоди святкування 25-річчя Навчально-наукового Юридичного інституту та 15-річчя діяльності Лабораторії проблем корпоративного права НДІ приватного права і підприємництва виступив ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда, який звернув увагу на значні здобутки наукових працівників у сфері міжнародного співробітництва, високий рівень проведення щорічних наукових конференцій, а також на сучасну науково-методичну базу, високопрофесійний професорського-викладацький склад, що має визнання і повагу серед наукової спільноти.

У ході конференції її учасники детально обговорили питання порівняльно-правової характеристики теоретичних положень корпоративного права України та окремих європейських країн, проводився порівняльний аналіз здійснення та захисту корпоративних прав в Україні та ЄС, досліджувалися шляхи гармонізації корпоративного законодавства  нашої країни із законодавством Євросоюзу, а також вивчався досвід країн ЄС в світлі вдосконалення положень корпоративного законодавства України тощо. Зокрема, загальні проблеми корпоративного права порушували в своїх доповідях доктор юридичних наук, професор Микола Галянтич, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрНУ Роман Майданик, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Андрій Гриняк, доктор юридичних наук, доцент Іван Калаур, доктор юридичних наук, доцент Анатолій Коструба, доктор юридичних наук, професор Євген Мічурін та доктор юридичних наук, професор Святослав Сліпченко. Проблематику особливостей корпоративних відносин аналізували доктор юридичних наук Ольга Бакалінська, доктор юридичних наук, доцент Ірина Діковська, доктор юридичних наук, професор Володимир Коссак, доктор юридичних наук Олексій Кот. Крім того, науковий інтерес привернули доповіді закордонних гостей, а саме доктора юридичних наук Пьотра Піньора (м. Катовіце, Польща), кандидата юридичних наук Петера Месароша (м. Тарнава, Словаччина), Матеуша Жаби (м. Катовіце, Польща), Адама Сланьї (м. Катовіце, Польща) та Люції Піхлерової (м. Прага, Чехія).

Додамо, що конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань, що пройшли на високому науковому та методичному рівні в дусі дискусій та з великим зацікавленням до порушених питань. За результатами роботи конференції буде видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень.

Володимир КОЧИН, заступник директора з підготовки наукових кадрів НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрНУ, кандидат юридичних наук, спеціально для ЮВУ

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Загрози і небезпеки в сфері господарювання

Політична воля і злочинність