in

Нова постанова Кабміну принесе нові проблеми водіям

Українських водіїв зобов’яжуть передавати документи в руки патрульної поліції, а не пред’являти, як зараз. Також водії, на вимогу поліції, будуть зобов’язані заглушити двигун, витягнути ключі з запалювання і залишити транспортний засіб.

Про це розповів народний депутат України від БПП Мустафа Найєм. За його словами, Верховна Рада повинна прийняти відповідний законопроект про посилення відповідальності за порушення у сфері безпеки дорожнього руху. «Я прихильник того, щоб ми таке дозволили. У нас дуже багато випадків, коли або пред’являють нечітко, або не видно», — заявив нардеп. — Психологія людини, яку зупинили — якщо ти дійсно хочеш показати документи і у тебе все нормально, ти показав і передав. У нас немає випадків, коли поліцейський вкрав документи, або порізав, або втік», — підкреслив він.

Депутат порадив водіям, які сумніваються в чесності патрульних, записувати або запам’ятовувати номер жетона, прізвище та ім’я. «Зараз всі патрульні поліцейські мають обов’язок фіксувати все на власну камеру. Якщо він підійшов, ви маєте право попросити у нього представитися, номер жетона, і показати документи так, щоб ви їх зафіксували», — пояснив М. Найєм.

«Якщо ви записали або запам’ятали, ви точно знаєте, навіть якщо він порве або викине документи, ви можете звернутися зі скаргою, що він вас зупинив. Вони повинні показати камери. Якщо він не записував — це порушення, і ви знаєте, кому пред’явити претензії. Якщо у вас немає ніяких проблем передати документи, це не проблема», — додав депутат.

Інша новела є суперечливою. Вона, зокрема, стосується того, що власник транспортного засобу відтепер не нестиме відповідальність за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, якщо дані про користувача внесені в Держреєстр транспортних засобів. Така новела кабмінівської постанови № 1197 від 14 листопада 2018 року. Про це повідомив експерт з безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв.

«А якщо це не користування, а управління? А якщо автомобілем користується кілька членів сім’ї? Жереб що кидати? Цитую: «Внесення до Реєстру одночасно відомостей щодо декількох належних користувачів стосовно одного транспортного засобу не допускається. Відомості про нового належного користувача можуть бути внесені до Реєстру лише після внесення запису про виключення з Реєстру відомостей про попереднього належного користувача», — говорить В. Караваєв.

Джерело: УП

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Loading…

0

Кращі автори ЮВУ — 2018!

Початок виборів. Юридичний аналіз