in ,

Новації щодо застосування штрафних санкцій

Чи застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 126.1 ст. 126 ПКУ, за несплату або несвоєчасну сплату узгодженої суми грошових зобов’язань (крім ЄСВ), за податкові (звітні) періоди 2020 року (зокрема, за 2019 рік), якщо строк сплати такої суми припадає на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню й поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), роз’яснюється в Базі знань, категорія 132.01.

За порушення податкового законодавства, учинені протягом періоду з 1 березня 2020 року до останнього календарного дня місяця (включно), у якому завершується дія карантину, запровадженого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій, зокрема, за порушення сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати (п. 52 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ).

Отже, до платників податків (крім ЄСВ), які за податкові (звітні) періоди 2020 року та за 2019 рік порушили строк сплати узгодженої суми грошового зобов’язання, але сплатили таку суму протягом періоду проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню й поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються.

Проте незастосування штрафних санкцій на період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню й поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не поширюється на випадки порушення строків сплати узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Змінено ПДР щодо вимог до учасників

Получение пенсии. Оформление шаг за шагом