in

Новопризначені судді ВС склали присягу

Сьомого травня новопризначені судді Верховного Суду склали присягу під час урочистої церемонії в присутності Президента України Петра Порошенка.

У церемонії також взяли участь голова ВС Валентина Данішевська, заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Генеральний прокурор Юрій Луценко,  голова Ради суддів України Олег Ткачук, голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, а також члени ВРП, члени ВККСУ, посли іноземних держав, представники міжнародних організацій та судді Верховного Суду.

Як відзначив Петро Порошенко, відтепер Верховний Суд працюватиме практично в повному складі — це загалом 193 судді. За словами Президента, чотири роки тому судова реформа розпочалася саме заради законних і справедливих рішень. Утім сьогодні ВС є взірцем для інших судів і в плані відкритості, комунікацій із суспільством, мови судових рішень та інтенсивності роботи.

«У судової попереду ще влади багато завдань. Це й забезпечення єдності та прогнозованості судової практики, і завершення розгляду багатотисячних залишків справ, рішень у яких вже зачекалися наші громадяни. Та насамперед — це захист прав і свобод простої людини. І Верховний Суд — це останній і головний рубіж верховенства права в нашій країні», — наголосив П. Порошенко.

Таким чином завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, до нових апеляційних судів переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Тепер на черзі — завершення конкурсів до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, завершення кваліфікаційного оцінювання суддів першої інстанції та добір нових суддів до першої та другої інстанцій. Як прозвучало, ці процедури мають завершитися за півтора року.

Як додала Валентина Данішевська, вітаючи новопризначених суддів, що діючі судді ВС, які протягом півтора року працювали в напруженому режимі, довго очікували на цю важливу подію — поповнення лав найвищого суду в системі судоустрою України. «Ми ще не дуже добре знаємо одне одного, але нас уже об’єднує присяга судді, яка прозвучала сьогодні в залі, нас об’єднують ті завдання, які стоять перед нами, і головне — нас об’єднує спільна відповідальність, яку ми взяли на себе перед народом України», — сказала голова Верховного Суду, звернувши увагу на те, що за час діяльності ВС уже розглянув майже 120 тисяч справ, але попереду не менше роботи — зараз на розгляді в суді перебуває приблизно 100 тисяч справ.

Голова ВС висловила сподівання, що новопризначені судді Верховного Суду не лише підтримуватимуть запроваджені стандарти та практику найвищого суду в системі судоустрою України, а й допомагатимуть їх удосконалити. «Передбачуваність рішень Верховного Суду та єдність судової практики — це наш пріоритет. Хочу всім побажати, щоб наш із вами спільний шлях у Верховному Суді був гідним та шанованим», — зазначила В. Данішевська.

Нагадаємо, усього Президент України Петро Порошенко призначив 75 суддів Верховного Суду. 25 — до Касаційного адміністративного суду; 15 —  до Касаційного господарського суду; 22 — до Касаційного цивільного та 13 — до Касаційного кримінального.

Джерело: Судова влада

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Уряд призначив голову ДФС

Поліцейський офіцер громади