in ,

У НШСУ вчились новопризначені судді

Національна школа суддів України за підтримки проектів міжнародної технічної допомоги провела орієнтаційний навчальний курс для новопризначених суддів Верховного Суду.

Навчання мало на меті надати можливість новопризначеним служителям феміди отримати або ж поновити необхідні знання та навички для належного виконання повноважень суддів касаційних судів. Як відзначила, відкриваючи курс, виконуюча обов’язки ректора Наталія Шукліна, новопризначених суддів чекає насичена, різноманітна за формою та змістом, багато в чому унікальна навчальна програма за участі визнаних вітчизняних та іноземних експертів, діючих суддів Верховного Суду.

Перша сесія першого дня навчання була присвячена застосуванню принципу верховенства права у практиці ВС. У її рамках новопризначені судді переглянули відеолекцію «Верховенство права»  голови Судової системи Англії та Уельсу, лорда Томаса Генрі Бінгема.

У свою чергу суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий розповів про основні складові верховенства права з урахуванням нових доктринальних напрацювань. Про тенденції та визначальні підходи застосування принципу верховенства права у практиці ЄСПЛ проінформувала суддя Великої Палати ВС Олександра Яновська.

Друга сесія була присвячена забезпеченню єдності судової практики Верховним Судом. Секретар Великої Палати ВС Всеволод Князєв презентував  доповідь про процесуальні інструменти забезпечення єдності судової практики Верховним Судом, а голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович детально розкрив тему «зразкової справи» в адміністративній юстиції.

Учасники навчання також встигли обговорити доповідь голови Касаційного кримінального суду у складі ВС Станіслава Кравченка щодо незалежності суддів в аспекті практики застосування статті 375 КК України.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Конституційний суд звільнив голову

Парубій підписав закон про мову